Відбувся брифінг на тему: «Попередження травмування дітей на об’єктах залізниці»

На початку заходу начальник сектору кримінальної міліції у справах дітей УМВС України на Південній залізниці Олена Прібиткова зазначила, що пріоритетним напрямком роботи підрозділу є попередження травмування дітей на залізниці. Тому профілактичні заходи спрямовані, перш за все, на прищеплення підліткам знань, умінь і навичок поведінки, необхідних для безпеки перебування на об'єктах залізничного транспорту.

- У першому семестрі навчального року з 10 по 30 листопада ми провели єдину профілактичну акцію «Залізниця – не іграшка!». В її межах організовувалися інтерактивні профілактичні лекції з використанням відеоматеріалів

З початку року працівниками транспортної міліції проведено 140 (2014 р. – 123) лекцій-бесід у навчальних закладах, розташованих поблизу об’єктів залізниці; супроводжено 81 організовану групу дітей, які слідували територією оперативного обслуговування.

З метою виявлення неповнолітніх, схильних до бродяжництва та жебракування, ухиляння від відвідування навчальних закладів, пияцтва, вживання наркотичних засобів та сильнодіючих речовин, а також недопущення травмування дітей, які без нагляду дорослих перебувають на об’єктах залізниці, проведено 365 (2014 р. – 334) рейдів. Під час таких заходів було виявлено 75 (2014 р. – 61) дітей, які неправомірно перебували на об’єктах залізниці. З них: 2 неповнолітніх поміщено до центрів соціальної реабілітації для дітей, 2 – передано до інших ОВС (ініціаторів розшуку), 2 – поміщені до шкіл-інтернатів та 3 передано до медичних закладів. Решту дітей передано батькам.

Однак, незважаючи на проведення досить широкої профілактичної роботи, що включає лекції та бесіди, проведені з учнівською молоддю, рейди і серію профілактичних матеріалів у ЗМІ щодо попередження травмування дітей на об’єктах залізниці з початку 2015 року на території оперативного обслуговування було травмовано 5 неповнолітніх, з яких 3 – загинули (2014 р. – травмовано 4 неповнолітніх, з яких 1 загинув).

- Аналізуючи обставини загибелі дітей на залізниці, що сталися у 2015 році, встановлено, що в усіх випадках мала місце власна необережність неповнолітніх та нехтування правилами особистої безпеки, - повідомила Олена Прібиткова.

Так, 14 січня електровозом по зупиночній платформі Міст смертельно травмовано 15-річного мешканця м. Мерефа. На перегоні «Шпаківка–Куряж» 1 березня загинув 16-річний мешканець смт Солоницівка, Дергачівськогорайону. Обидва підлітка перебували на залізниці в навушниках, голосно слухаючи музику, що завадило їм вчасно зреагувати на звукові сигнали, які подавалися машиністами.

17 квітня на ст. Галещина  17-річний мешканець  смт  Козельщина Полтавської області загинув внаслідок ураження електричним струмом, коли скорочуючи шлях, вирішив перелізти через вантажний состав-зерновоз.

Також мали місце два факти травмування дітей:

- 7 лютого під час висадки з електропоїзда по з.п. Ковиловий було травмовано 14-річну мешканку смт  Коробочкіно Чугуївського району. Її одяг зажало механічними дверима і дівчину протягнуло декілька метрів по ходу руху потягу. Розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 272 ККУ (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою). Встановлюється причетність локомотивної бригади до травмування неповнолітньої, яку було доставлено до центральної районної лікарні м. Чугуєва з діагнозом: забійно-рвана рана правої сідниці;

- 21 березня на перегоні «з.п. Кибинці – ст. Миргород» на мосту через річку Хорол вражено електрострумом 13-річного мешканця м. Миргород, якого було доставлено до Миргородської ЦРЛ з діагнозом: термічні опіки лівої сторони грудної клітки та гомілки.

Також вона запевнила, що співробітники кримінальної міліції у справах дітей й надалі проводитимуть в учнівських колективах профілактичну роботу з попередження фактів травмування і загибелі неповнолітніх. Адже такі заходи застерігають підлітків від неусвідомлених вчинків і значно зменшують можливість настання трагічних наслідків на залізниці.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов