Андрій Куликов: «Журналісти не повинні намагатися вберегти українців від правди»

Андрій Вікторович Куликов – відомий український журналіст, редактор, радіоведучий, телеведучий, медіа-експерт та медіа-тренер. За освітою Куликов фахівець з міжнародних відносин та референт-перекладач англійської мови. За його словами, у журналістику він прийшов від безробіття, але випадкова робота стала покликанням усього його життя.

У Андрія Куликова великий професійний досвід, починаючи з радянської пропагандистської газети, роботи в Українській службі Бі-Бі-Сі в Лондоні і закінчуючи посадою ведучим суспільно-політичного ток-шоу «Свобода слова».

Куликов працював на багатьох провідних українських телеканалах і є володарем вищої телевізійної нагороди «Телетріумф».

У Полтаві Куликов зібрав журналістів, щоб розповісти, якими мають бути професійні стандарти журналістики у час війни і яка різниця цієї ж діяльності у мирний час. Відомий журналіст був з полтавцями щирий і радо ділився історіями з власного життя.

Куликов вважає, що журналіст в такий складний для країни час має працювати з дотриманням усіх професійних стандартів: «За рік війни нічого не змінилося в плані матеріального забезпечення військових. Ми не маємо закривати на це очі в ім’я перемоги. Замовчування грає на руку тим, хто не хоче цієї перемоги. І недоладність та непрофесійність командних структур треба висвітлювати і показувати, щоб не допустити нових трагедій і «котлів».

Куликов проти цензури в будь-якому прояві і розповів історію, коли він працював пропагандистом, на фотографії з будівництва трубопроводу редактор заретушував зображення, що було схоже на «зірку Давида» і це мало не викликало міжнародний скандал. Єдине, що неповинне висвітлюватися в пресі – це дані про пересування військових, які можуть нашкодити нашим ЗСУ.   

Журналістам-початківцям Куликов дав пораду: «Завжди ставте на одне питання більше, ніж це потрібно. Поки ми не ставитимемо зайвих питань, війна триватиме довго. Будьте вимогливими до себе і до свого матеріалу».

Журналістам Куликов дав 4 цінні поради, які пан Андрій виніс з особистого досвіду:

  • «Про овес треба говорити з вівцею», - мається на увазі, що думка важлива і цінна лише тоді, коли вона сказана експертом у цьому питанні.
  • Ретельна перевірка інформації.
  • Треба дбати про безпеку «джерела» і прораховувати, чи не зашкодить публікація її герою.
  • Краще не вигадувати нічого зайвого.

Багато пан Андрій говорив і про інформаційну війну з Росією, яку ми, за його словами, ми не програємо, адже українці досить скептично ставляться до пропаганди. На думку журналіста, щоб досягти миру на Донбасі потрібно йти на контакт з тими, хто має іншу точку зору і якщо для того, щоб зберегти Україну цілісною і уникнути людських жертв, потрібно сідати за стіл переговорів з бойовиками, це треба зробити. «Вести переговори з терористами треба, але не треба їм поступатися», - говорить Куликов.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов