Сумновідомий свинокомплекс на Полтавщині продовжує «нагадувати» про себе

Голова районної ради Кобеляччини написав з цього приводу листа керівнику ОДА.

Публікуємо його без змін

Голові Полтавської обласної державної адміністрації
Головку В.А.
Інформуємо Вас, що громада селища Білики занепокоєна наслідками впливу діяльності товариства «Сільські традиції» на навколишнє середовище. Зокрема, продовжуються викиди каналізаційного газу в атмосферне повітря, які спричинюють постійний сморід. Підприємством за три роки роботи вкладено в екологічні заходи 4,7 млн. грн. (в цінах 2014 року), замість 85 млн. грн., які повинні бути виділені на екологічні заходи, як 50% від суми коштів, виділеної на реконструкцію підприємства (в цінах 2011 року).
Комісія облдержадміністрації, яка працювала на підприємстві з травня по жовтень 2014 року, не змінила ситуацію кардинально. За цей час були виконані роботи на «лагунах» та встановлені очисні фільтри на корпусах, де утримується худоба, але лише на 6-ти з 30-ти дієвий. А першочергові заходи щодо недопущення викидів каналізаційного газу через відкриту насосну станцію товариством не виконані, і більше того, навіть не заплановані.
Посилання керівництва підприємства на встановлений саморобний фільтр на насосній станції не витримує критики через те, що він виконує свої функції тільки в період, коли не викачується гній. В період викачування гною з каналізаційних труб одного корпусу, де утримується худоба, видавлюється 12,7 м3 газу, який утворюється між викачуванням, а таких корпусів 30. За одне викачування гною з усіх ванн свинарника видавлюється близько 500 м3 каналізаційного газу, який важчий повітря, держиться при землі і, в залежності від вітру, накриває той чи інший район селища.
На прохання громади селища Білики, яка використовує всі важелі впливу на товариство і намагається поліпшити екологічну ситуацію в селищі, на тридцять п’ятій позачерговій сесії районної ради шостого скликання було заслухано звернення депутата районної ради Бажана О.О. по даному питанню та прийнято протокольне доручення направити звернення від районної ради до керівництва області з метою сприяння у вирішенні даного питання.
Прохаємо Вас ініціювати додаткову перевірку діяльності товариства «Сільські традиції», з метою встановлення негативного впливу підприємства на екологічну ситуацію в селищі Білики та змусити керівництво підприємства усунути негативні наслідки його діяльності.
Голова районної ради В.І.Мирошнеченко

Нагадуємо, скандал зі свинокомплексом триває вже не один рік. У січні 2011 року російське ТОВ «Бєлгранкорм-Полтавщина» отримав дозвіл на реконструкцію приміщень колишнього міжгосподарського відгодівельного комплексу ВРХ під свинокомплекс на 2500 продуктивних свиноматок. З того часу будівлі встигли змінити власника, а місцеві жителі постійно скаржаться на сморід та хвороби.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов