Полтавці процитували розстріляну німцями українську поетесу

Проект «Люди читають» – ініціатива незалежного мистецького об’єднання «Magnum Opus», спрямована на популяризацію літератури та рідної мови серед жителів нашого міста. Учасником проекту може стати будь-хто з полтавських перехожих, основна і єдина умова – любов до поетичного слова.

В двох попередніх випусках полтавці на вулицях читали вірші Сергія Жадана і Андрія Любки. Третій випуск проекту ініціатори вирішили присвятити патріотам, які боронять суверенітет та незалежність України на Сході.

Для випуску, присвяченого захисникам України, представники «Magnum Opus» обрали вірш «Не треба слів. Хай буде тільки діло…» Олени Теліги. Ця жінка, живучи у Польщі, через 2 тижні після початку війни вирушає в Україну, виконуючи завдання Проводу ОУН. У столиці вона опиняється у жовтні 1941-ого і працює в україномовній пресі. А вже у лютому 1942 року 35-літню Олену Телігу разом з націонал-патріотами німці розстрілюють у Бабиному Яру.

Олена Теліга (фото – tyzhden.ua)

Відео з циклу «Люди читають» виходить вже втретє і, судячи з натхненності ініціаторів, не востаннє. Оператор та головна активістка проекту Анна Ютченко зазначає:

– Проект «Люди читають» потрібен, у першу чергу, для того, щоб показати масштабність літератури, силу справжньої поезії, яка живе навколо нас. У цьому є потужна ідея свободи, коли поезія виходить за межі книг й повертається туди, де вона творилась, – до людей.

Олена Теліга (посередині) (фото – korolenko.kharkov.com)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов