Полтавці не бачать змін у рівні корупції в Україні

Експерти «Інститут аналітики та адвокації» провели опитування жителів міста Полтави про їхнє ставлення до корупції в Україні, а зокрема такого явища, як «конфлікт інтересів».

Для 85,19% полтавців питання боротьби з корупцією є особливо важливим. Найменш переймаються цим питанням безробітні — 26% з них навіть не задумуються над цим.

Виявилось, що більшість полтавців (50,86%) не спостерігають рішучих кроків влади у напрямку подолання корупції в Україні. Трохи менша частина (34,21%) хоче, аби посадовці робили більше для подолання цієї проблеми. І всього лише 11,11% впевнені, що влада все робить правильно, серед цих 11,11% — працівники державних підприємств (17,74%), безробітні (15,79%) та приватні підприємці (10,87%).

На жаль, більше половини (53,83%) полтавців не бачать змін у рівні корупції в Україні за останній рік. А 33,58% опитаних навіть вважають, що рівень корупції зріс.

Виявляється, що мало хто із опитуваних чув про поняття «конфлікту інтересів» у контексті антикорупційного законодавства (67,9%). Більш обізнаними у цій сфері виявились пенсіонери, що працюють — 52,38% та студенти — 41,94%. А ось керівники приватних підприємств майже не чули про таке явище.

Коли експерти попросили пояснити, що таке конфлікт інтересів у державній службі, тільки 34,58% опитаних змогли дати відповідь на це питання. Серед них більшість (20,25%) розуміють це, як конфлікт між особистими інтересами та службовими обов’язками. На другому місці була відповідь «конфлікт між державними службовцями» (8,4%), і найменша частина громадян розуміють це, як «конфлікт між різними особистими інтересами держслужбовця» (5,93%).

Також був представлений перелік ситуацій, з якого потрібно було вибрати, яка саме ситуація є конфліктом інтересів. 21,48% зійшлися на правильному варіанті (конфлікт інтересів може статися, наприклад, якщо установа вирішить закупити послуги у підприємства, засновником якого є дружина керівника держустанови).

Наостанок полтавців попросили розповісти про їхнє бачення антикорупційного бюро як ефективного інструменту боротьби з корупцією. Прогнози виявились такими: 45,19% опитуваних зараз не вірять у те, що бюро зможе вплинути на ситуацію, а 28,64% навіть вважають, що існує загроза у такий спосіб породити зростання рівня корупції на місцях.

Під час дослідження було опитано 800 респондентів методом особистого вуличного інтерв’ю відповідно до квотної вибірки за демографічним показником м. Полтава.

Конфлікт інтересів

Довідка: Дослідження проходять в рамках проекту ІАА — «ВЛюди», що створений для з’ясування актуальних питань та проблем, які турбують жителів м. Полтава. Молоді лідери доносять результати проведених досліджень та пропозицій щодо рішень актуальних проблем міста до органів влади. Автори проекту переконані, що в Україні є багато людей, які готові робити справжні зміни на краще, а також впевнені у тому, що влада повинна йти в люди.

Наталя Гостило, «Інститут аналітики та адвокації»

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов