Увага! Велосипедисти на вулицях Полтави. Як автомобілісту ставитися до велосипедиста.

У Полтаві велосипедистів більшає щороку. Якщо раніше велосипедом користувалися переважно у селах (бо немає іншого транспорту), а у містах їздили суворі велосипедисти-спортсмени, то з 2012 року велосипед в українських містах набуває іншого значення: це транспорт для щоденних поїздок на роботу, навчання, у справах.

У всіх державах велосипедисти визнаються законом як водії транспортних засобів та мають ті ж права та привілеї на дорозі, що і автомобілісти. Тому, слід очікувати їх появи на дорозі та ставитися до велосипедистів як до водіїв будь-якого іншого транспортного засобу. Терпіння, особливо на дорозі, це чеснота, і може врятувати життя. Ваше терпіння може включати в себе:
 • Чекати, поки велосипедист безпечно проїде на своєму велосипеді, утримуючись від наближення до нього впритул.
 • Надання велосипедисту право проїзду, коли ситуація вимагає цього. 
 • Надання додаткового часу велосипедисту, для того, щоб він зміг безпечно проїхати перехрестя. 
 • Не проїжджайте повз велосипедиста, якщо не впевнені, що Ви можете безпечно зробити це. Ви повинні завжди тримати достатню дистанцію між Вашим автомобілем і велосипедом. 
 • Слідкуйте за велосипедистом, коли Ви робите поворот направо. Він може бути праворуч від Вас і планує проїхати прямо на тому ж перехресті.
 • Велосипедист може їхати швидше, ніж Вам здається, і, при виконанні повороту, він може врізатися в Ваш автомобіль з боку пасажира. 
 • Також, стежте за можливістю появи велосипедистів здійснюючи поворот ліворуч. Велосипедисти, які перетинають те ж перехрестя прямо, але тільки в протилежному напрямку, можуть рухатися швидше, ніж Ви припускаєте. Це особливо небезпечно на схилі, коли велосипедисти їдуть на більш високій швидкості. 
 • Велосипеди бувають різних форм і розмірів. Дітей на невеликих велосипедах важко побачити, тому в можливих місцях їх появи їдьте особливо повільно і уважно. 
 • Після зупинки, відкриваючи двері авто переконайтеся, що дорога вільна. Переконайтеся, що немає ніяких велосипедистів, які їхали поруч з Вашим автомобілем або швидко наближаються. За допомогою дзеркал заднього виду і обертаючись, водій може визначити наближається велосипедиста. Велосипедист не може передбачити, коли водій відкриє двері, але водій може легко виявити велосипедиста, який може бути на лінії небезпеки.
 • Велосипедисти мають законне місце на дорозі. Не ображайте велосипедистів. Замініть розчарування на усмішку кожен раз, коли бачите велосипедиста. Не сигнальте без необхідності на велосипедистів. Якщо все ж виникає необхідність застосування сигналу, щоб попередити велосипедиста, повз якого Ви збираєтеся проїхати, зробіть заздалегідь. Якщо Ви подасте сигнал занадто близько, шум сам по собі може привести велосипедиста в розгубленість і створити небезпечну ситуацію для Вас і для нього.
 • І останнє, спробуйте поїздити на велосипеді. Він може просто змінити ваше життя. Їзда на ньому корисна для Вас. Принаймні, це дасть Вам можливість оцінити проблеми, з якими щодня стикаються велосипедисти на дорозі.
 •                                                      За матеріалами Автошкола водійської майстерності REGA
82 просмотра в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов