Скільки коштуватиме соціальний хліб на Полтавщині

На Полтавщині прогнозують подорожчання хлібобулочних виробів на 29—40%. Виробники хліба пов’язують це зі стрімким зростанням цін на енергоносії, а також з цінами на борошно, яке становить у собівартості хліба 60%, повідомляється в газеті центральних органів виконавчої влади «Урядовий кур’єр».

Згідно з даними директора хлібозаводу «Кулиничі» Олександра Козуба, для того, щоб кілограм хліба коштував 6 гривень, ціна на борошно має не перевищувати 3900 гривень за тонну. Проте Аграрний фонд України нині декларує вартість борошна на рівні 6500 гривень, а комерційні структури вже продають його значно дорожче. Економісти підрахували, що через це кілограм білого хліба коштуватиме 11 гривень, чорного — 9 гривень 80 копійок. Тобто білий буханець коштуватиме 5 гривень 80 копійок, чорний — трохи більше як 5 гривень.

Інтервенції Аграрним фондом борошна на пекарський ринок ситуацію не врятують. Адже різницю вартості борошна з фонду та комерційного «з’їдають» витрати на перевезення, біржових брокерів. Водночас пекарі стверджують, що навіть повністю проплачене наперед борошно від фонду їм поставляють із запізненням, мовляв, в області немає представництва самого фонду. На нараді у голови Полтавської облдержадміністрації Валерія Головка пекарі попросили повернути представництво фонду в області. А він попросив  їх піднімати ціни на хліб поступово впродовж місяця, і щоб темпи подорожчання соціальних сортів хліба були нижчими, ніж інших його видів.

117 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов