Ректор Київської семінарії: «Ми тут, у Полтаві, пережили ще один Єрусалим»

Отець Петро Жук став священиком зовсім нещодавно ― лише 2008 року, а вже у 2010 його призначили ректором новоствореної духовної семінарії УГКЦ у Києві. Живе і навчається у ній зовсім небагато семінаристів ― лише 50, по 5 на кожному курсі. Отець Петро каже, що усі вони ― як одна родина.

Мета, з якою київський священик приїхав до Полтави ― це реколекції (триденні духовні вишкільні зібрання) для полтавських греко-католиків. Як педагог і духовна особа отець Петро зміг поєднати у своїх семінарах і суто навчальний, і релігійний аспекти: усього було три дні занять, і кожного дня слухачі отримували домашнє завдання і теми для роздумів.

На Літургії

У перший день о. Петро Жук разом з полтавськими священиками о. Юрієм та о. Максимом Кролевським служили Хресну дорогу у капличці УМВС.

― Ми тут, у Полтаві, пережили ще один Єрусалим, ― так сказав о. Петро, адже суть Хресної дороги полягає у тому, що вірні у молитві проходять весь шлях Христа на гору Голгофу. Разом зі священиком з Києва приїхали також троє його семінаристів.

Отець Петро дуже переймається вихованням молоді. Він делегований від УГКЦ у Міністерство освіти, і разом з представниками інших українських конфесій має на меті реформувати богословську освіту в Україні, надати їй одного зразка. Уже є перші успіхи на цьому шляху. Наприклад, заслугою о. Петра Жука є те, що усі семінарії УГКЦ мають одну навчальну програму з припуском на місцеві відмінності. Крім того, усі київські семінаристи у обов’язковому порядку відвідують лікарні, в’язниці, військові частини та сиротинці як майбутні капелани. Це робиться для того, щоб майбутні священики знайшли своє покликання допомагати тим, хто цього потребує.

Хресна дорога у капличці МВС

― Якщо брат знаходить себе у військовому капеланстві, але його серце не лежить до тюремного капеланства, то йому варто працювати з військовими, ― вважає о. Петро. ― Це вирішить і кадрове питання, тому що зараз у нас є багато покликань, багато юнаків хочуть стати священиками, але не знаходять собі місця.

Крім того, о. Петро вважає, що варто зменшити тривалість навчання священиків до 6 років, тому що наразі таке довге перебування у семінарії, по-суті, не обґрунтоване нічим.

Священик наголосив, що після подій на Майдані юнаки ще більше хочуть стати священиками для українців. Сьогодні у капличці, біля якої рік тому помирали люди, служать усі конфесії (у тому числі і семінаристи), крім Московського Патріархату. Це означає, що у релігійному житті українців нарешті встановлюється мир.

39 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов