Нардеп Сергій Каплін пропонує запровадити в Україні механізм банкротства фізосіб

Народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Сергій Каплін пропонує запровадити в Україні механізм банкротства для фізичних осіб, які не можуть погасити кредити.

Відповідний законопроект №2040 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо звільнення фізичних осіб від фінансової залежності» парламентар вже зареєстрував у Верховній Раді. Документ передбачає, що позичальники подають перелік свого майна, а кошти від його продажу направляються на погашення боргів. Після цього навіть непогашені борги анулюються.

«Сотні тисяч українців потрапили у кредитну пастку, з якої самостійно вибратися не в змозі. У банків позичили 178 мільярдів гривень. Більшість із цих кредитів були взяті ще у 2008-му році, коли долар коштував 4,5 гривні. Якщо говорити про частку гривневих і валютних кредитів, то їхнє приблизне співвідношення 20% до 80%. Така шалена диспропорція сталася через те, що банки наполягали, аби позичальники брали кредити в валюті. І потрібно усвідомити, що зараз жоден банк палець об палець не вдарить, аби простити борги чи дозволити їх віддавати за курсом 5. Єдиний вихід – це механізм банкротства», - заявив Сергій Каплін.

У законопроекті Капліна передбачено, що боржники, які не можуть розрахуватися з кредиторами, звільнюються від боргів, в обмін на усе належне їм майно. Продати не можуть лише житло, якщо у власності родини (батьків, дружини, чоловіка, дітей) відсутнє інше житлове приміщення.

«Від запровадження механізму банкрутства виграють три сторони – позичальник, банк і держава. Перший позбавляється кредитного ярма, другий – отримує доступ до грошей боржника, не бігає за ним по судам, а третя – починає отримувати в свою казну податки, бо більшість позичальників не працює легально. Звичайно ж, якщо людина приховала якесь майно, то борги списані не будуть», - говорить Сергій Каплін.

Також нардеп зазначив, що зараз позичальники вимагають від Нацбанку дозволити їм платити по курсу валюти на момент одержання кредиту. Але на думку Капліна, сподіватись на це марно, оскільки Україна та МВФ підписали меморандум, за яким наша країна зобов’язались накласти «вето» на будь-який закон, що в примусовому порядку змушує кредиторів проводити реструктуризацію боргів або зменшувати їх за рахунок перерахунку по фіксованому неринковому курсу.

26 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов