Більше 50 тисяч гривень віддали полтавці телефонним шахраям

На Полтавщині понад 50 000 гривень ошукані громадяни сплатили за звільнення родичів з фіктивного «міліцейського полону». Про це, а також про механізм введення в оману абонентів мобільного і стаціонарного зв’язку розповів начальник управління карного розшуку обласної міліції Микола Михайлик.

Правоохоронець повідомив, що напружена обстановка в країні спровокувала активність телефонних шахраїв, серед яких на даний час лідирують псевдоміліцонери. За півтора місяці 2015 року 10 осіб добровільно перерахували на картрахунки зловмисників або віддали в руки посередників більше 50 000 гривень.

Полковник міліції Микола Михайлик озвучив стандартний сценарій, за яким діють аферисти, наголосивши на тому, що останні розраховують на особливості емоційної реакції людини, яка опинилася у стресовій ситуації. Так, за логікою шахраїв, людина, якій телефоном у вечірній час доби повідомляють про затримання родича за підозрою у скоєнні злочину, не буде витрачати час на перевірку отриманої інформації, а зробить все можливе, аби якнайшвидше виконати вимоги дозвонювача.

За розв’язання «проблем із законом» жертви з Полтавщини, які звернулися до міліція тільки після усвідомлення факту обману, заплатили від 3 до 10 тисяч гривень. За послуги потерпілі розраховувалися переважно через електронні платіжні системи, декотрі – через довірених осіб шахраїв. Для прикладу, у трьох випадках, що мали місце у Лубенському та Гребінківському районах області, ошукані передавали готівку псевдотаксистам.

Велике значення для розкриття злочинів цієї категорії має своєчасність і повнота отриманої інформації. У подібній ситуації професіонали рекомендують, насамперед, не панікувати, а зробити наступні кроки:

- негайно зв’язатися з родичем (знайомим) телефоном або в інший прийнятний спосіб;

- переконатися в достовірності інформації про надзвичайну подію, учасником якої міг бути родич (знайомий);

- як би переконливо не звучали аргументи дозвонювача, не робити передчасних висновків та уникати необдуманих дій;

- негайно зателефонувати в міліцію (102) або звернутися до найближчого територіального відділу органів внутрішніх справ.

76 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов