«Таємнича Полтава» розповіла про видатних жінок міста

В рамках інформаційно-туристичного проекту «Таємнича Полтава» на вихідних відбулася перша тематична пішохідна екскурсія «Видатні жінки Полтави». Святкова екскурсія зібрала близько 60 учасників. Вони розподілилися на дві групи, кожна з яких пройшла центральними вулицями міста та почула цікаві маловідомі факти про славетних полтавчанок.

Розповідь ішла про видатні історичні постаті, які багато зробили для нашого міста. Варвара Рєпніна стала фундаторкою Інституту шляхетних панянок - першого жіночого навчального закладу нашого міста. Єлизавета Милорадович з 1878 очолювала Полтавське філантропічне товариство.

Грандіозну роботу із вивчення історії нашого краю проводила працівник обласного архіву, кандидат історичних наук, Віра Никанорівна Жук. За 53 роки трудової та дослідницької діяльності (з 1955 року) Віра Никанорівна написала понад 800 наукових, науково-популярних та публіцистичних робіт. Відповідно, це більше 15 наукових праць на кожні календарні 12 місяців.

Полтавці дізналися про життя наших знаменитих сучасниць. Наприклад, Заслуженої артистки України Анжеліки Остапенко з Обласного академічного театру ляльок та Заслуженого діяча мистецтв України Марійки Бойко, української «козачки» Раїси Кириченко та поетеси Галини Вовченко.

А завершився маршрут біля садиби Івана Котляревського, адже його Наталка Полтавка також є визначною жінкою нашого міста.

Керівник проекту «Таємнича Полтава» Ольга Влох рада бачити полтавців на тематичних екскурсіях:

-​ Хочеться вірити, що ми робимо потрібну просвітницьку справу. Адже наша Полтава така багата історичними постатями та подіями. Але самостійно не завжди можна знайти та систематизувати необхідну інформацію. Тому ми проводимо тематичні пішохідні екскурсії, які допомагають по-новому поглянути на вулиці та будинки рідного міста. Лише ті, хто знають своє минуле, можуть будувати достойне майбутнє. Тож я завжди дуже рада бачити зацікавлених учасників, які відвідують наші заходи. Запрошуємо пізнавати історію рідного міста разом на наступних тематичних екскурсіях.

IMG_5418IMG_5423IMG_5429

Приєднатися до проекту «Таємнича Полтава» можуть усі бажаючі на сайті організаторів - http://ingreen.in.ua/tours/topoltava/1114

194 просмотра в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов