Полтавці зможуть відвідати музей історії циркового мистецтва України

Ідея створити перший музей історії циркового мистецтва належить Миколі Кобзову. Протятом п`яти років збиралися кошти і експонати з усіх усюд. І нарешті у 2007 році відбулося помпезне відкриття.

музей

Музей розташовується в мальовничому парку під червоним шатром, що символізує цирк-шапіто. Експозиція музею налічує більше 5 тис. унікальних експонатів, ретроспектива циркового мистецтва з 18 століття і до сьогоднішнього дня. В музеї два зали: «Зал афіш» і «Зал експонатів», де зберігаються циркові афіші, нагороди, костюми артистів і фотографії з автографами, реліквії, пов'язані з майстрами циркового мистецтва відомих цирковим династій, а також сучасні нагороди видатних українських артистів і режисерів. Експонати збиралися з миру по нитці - їх купували за кордоном, приносили циркові артисти і просто люди, які не байдужі до циркового мистецтва.

музей2 (1)

Один з головних експонатів музею - «Звірина залізниця дідуся Золлі», модель паровоза з вагонами, на якому їздили чотирилапі артисти на манежах багатьох цирків. Паровоз зробили в 1926 році на київському заводі «Арсенал» і він досі на ходу. Раритетний потяг за заповітом самого артиста був переданий в музей циркового мистецтва Це був унікальний номер заслуженого артиста РРФСР Михайла Золлі, якому аплодував сам імператор Микола ІІ. «Звірина залізниця дідуся Золлі» - найулюбленіший експонат школярів, які постійно відвідують музей безкоштовно. Кожен бажаючий може відвідати музей абсолютно безкоштовно та поринути в захоплюючу історію створення цирку.

На відкриття музею приїхали представники видатних циркових династій світу, українські знаменитості та світська публіка. Зокрема, серед гостей були співачка Марина DIA, Анатолій Залевський, Ірина Герман, Григорій Чапкіс, Олексій Дівєєв-Церковний, Габріела Масанга, Маша Фокіна, Інна Цимбалюк, Алан Бадоєв, Сергій Єрмаков, Остап Ступка, Наталя Валевська, Олег Пінчук, група «4 короля», Влад Яма, група «SMS», «Доміно».

золло1

Крім того, помилуватися цирковими експонатами прибули близько вісімдесяти діячів цирковий еліти з-за кордону: віце-президент Міжнародного циркового фестивалю в Монте-Карло - Urs Pilz, президент Міжнародного Паризького фестивалю «Цирк завтрашнього дня» - Alain M. Pacherie, представники цирків Бельгії, Швейцарії і Франції, Данії, Німеччини, представники Французьких вар'єте «Moulin Rouge», і «Lido», представники великих парків Європи, швейцарського, французького і німецького телебачення.

Всі бажаючі зможуть відкрити циркову завісу, поглянути в душу цирку і познайомитися з його минулим і сьогоденням.

Дізнатися, коли знаменитий цирк гостюватиме у нашому місті можна на Афіші.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов