У Жуках вшанували пам’ять Самійла Величка

345 річницю з дня народження Самійла  Величка – козацького літописця, традиційно у селі відзначають усією громадою. Він відомий як автор літопису, де описано події 1648—1700 років.

Самійло Величко народився 1670-го року на Полтавщині у козацькій сім’ї. Освіту здобув у Києво-Могилянській колегії. Служив канцеляристом у генерального писаря, потім генерального судді Кочубея під час гетьманування Івана Мазепи.У 1708 році після страти Кочубея Величко зазнав переслідувань. Після Полтавської битви він жив у маєтку Кочубеїв у Диканьці, а згодом у селі Жуки під Полтавою.

Пам’ятний знак на цьому  місці побудований ще 20 років тому. Історики вважають що у цьому селі знаходиться могила літописця, хоча точно місця поховання не називають. Організатори заходу  говорять нині , як ніколи, ми повинні пам’ятати уроки  своєї історії, які нам переповідав Самійло Величко.

Віталій Зайцев, голова орг. комітету по вшануванню пам’яті полеглих козаків на полі Полтавської битви:

"Наша держава всі віки боролася проти навали московітів, а вони знову вбивають наших дітей. І щоб не повторювалися помилок, треба пам’ятати уроки предків.  Ще за часів Богдана Хмельницького наші східні сусіди не дотримувались жодних угод і зараз вони, напевне, не дотримаються їх".

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов