У Полтаві з’явилося ще одне раритетне видання - «Енеїда модерна»

 Книга про ченця Києво-Печерської Лаври Григорія, який що триста  літ оживає, аби дописати  ікону Божої матері.  Презентував книгу полтавцям голова обласного об’єднання товариства «Просвіта» Микола Кульчинський.  Видання вийшло у рамках проекту «Просвітницька книгозбірня», заснованого ще у 1918 році.

 Автор  книги – наш земляк Леонід Полтава.  Він свого часу виїхав до Німеччини на заробітки, там стояв у витоків створення української спілки письменників у Німеччині  - МУР, «Мистецький український рух».   Леонід Полтава довго приховував свою біографію, побоюючись помсти КДБ, тому про нього мало кому відомо.  Хоча у його творчому  доробку 9 збірок  прози і поезії, а також чимало дитячих книжок.  Вперше ім’я  наші Леоніда Полтави у своїх працях згадали  наші  земляки   літературознавці   -  Петро Ротач та Михайло  Слабошпицький.    

 Вперше книга була видана у Мюнхені в 1965 році.  Стиль  подачі тексту  наближений до стилю Івана Котляревського, проте зміст зовсім не такий, як у  класика літератури.

Микола Кульчинський  - голова Полтавського обласного об’єднання «Просвіта»:  От він оживає у 1930 році, бачить, що все змінилося, мандрує Україною, шукає ту ікону. Це слугує обрамленням, щоб описати жахи, в яких жила українська нація під комуністичною окупацією.

У презентації також взяли участь полтавські поетеси Анна Ютченко й Ксенія Янко, які читали свої вірші, а також гурт «Трансформер».

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов