Сьогодні виповнюється 15 років прапору Полтавської області

Чому прапор Полтавщини  має саме такий вигляд, що за символи на ньому? Хто його засновники?  І яка історія його створення? Чи знаємо ми відповідь на ці запитання?

Думаю, більшість із нас  відповість - НІ.  Я спробувала розібратись,  і ось що вийшло:

Виявляється, зовнішній вигляд прапора (синє полотнище з жовтим козацьким хрестом) затвердили  лише 10 січня 2000 року,  рішенням XI сесії обласної ради XXIII скликання.  Жовтий та синій  кольори наші предки  часто використовували у державній символіці ще у 17 -18 столітті, більше того, вони були традиційними для Лівобережної Гетьманщини.

Ось як, наприклад, прапор Сенчанської сотні Лубенського полку, чи герб міста Миргорода, на якому  зображені  жовтий козацький хрест у синьому полі та восьмикутна  зірка під ним.  А ще герб Полтави, пожалуваний колись  самим Богданом Хмельницьким – на якому золотий лук  із стрілою у центрі та чотири восьмикутні зірки по кутках, на синьому полі. У композицію прапора  Полтавщини внесено зображення козацького хреста. Він походить   з українських історичних мотивів, коли на зразок нинішнього територіального утворення у середині XVIII століття ряд полків,що були об'єднані навколо Полтавського полку. Прапор  мав темно-синій колір з козацьким хрестом.

Єдина писемна згадка про прапор козаків Полтавського полку датована  початком 18 століття. 

У 1717 році полтавський полковник Іван Черняк змушений був листом відповісти на донос.

У листі до гетьмана Івана Скаропадського він підтверджує, що  ним було зібрано з сотень Полтавського полку 80 карбованців. За ці кошти  купили 6 косяків блакитного лудану на сотенні корогви (луданом називали блискучу тканину на зразок шовку чи оксамиту, корогви – прапори).

Отже, прапор Полтавського полку був синього кольору із золотим хрестом посередині, саме його взяли за основу при створенні прапору Полтавської області.

Синій символізує  стійкість, силу, вірність,  надію, а золотий -  сонце, світло, добробут.

Козацький хрест – символ вічності, духовності, святості.

  Прийняття за основу саме такого виду стягу викликало конфлікт , адже українське  геральдичне  товариство стверджує , що проект прапора розробили його фахівці і надіслали на конкурс на два роки раніше, ніж це зробив один із тодішніх місцевих чиновників , який присвоїв собі цю роботу.  Тому,  хто автор  прапора  Полтавщини нині сказати важко.

 Прапор  Полтавської області символізує історію і традиції свого народу, а саме  - мир, працелюбність, хліборобство, центровість Полтавського краю і найвищі християнські цінності. 

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов