Ринок нерухомості на Полтавщині скоротися на 20%

Ринок нерухомості Полтавської області, як і України в цілому, переживає не найкращі часи. Аналітики OLX дослідили тенденції ринку нерухомості регіону.

2014 року власники більш стримано пропонували свої об’єкти для продажу та оренди, ніж 2013 року: пропозиція скоротилася на 20%. Найвідчутніше це відобразилося на продажу квартир: на майданчику OLX було розміщено в 2,5 рази менше нових пропозицій від продавців, аніж 2013 року. А будинки продавали в 1,5 рази рідше. За рік ціни на житло на вторинці піднялися в гривні в середньому на 75%. Так, у січні 2014 1-кімнатну квартиру в Полтаві можна було придбати за 226 747 грн. Уже в кінці року за подібну квартиру просили 394 667 грн. Хоча в доларовому еквіваленті ціни на житло залишилися на тому ж рівні, а в деяких випадках навіть знизилися.

Якщо 2013 року найбільшу частку пропозицій займав продаж квартир (60,6% оголошень категорії «Нерухомість»), то 2014 року, замість того, щоб продавати житло, полтавчани почали більш активно здавати квартири в оренду. 2014 року більшість пропозицій Полтавської області на OLX стосувалися саме цієї послуги – 41,1% оголошень. У кількісному еквіваленті число доступного житла в оренду зросло в 2,3 рази.

Значно зменшилася кількість пропозицій щодо оренди приміщень, продажу землі та обміну нерухомості. Натомість, збільшилося число оголошень про продаж приміщень та кімнат, оренду будинків і кімнат, продаж та оренду гаражів і стоянок.  

Певне пожвавлення пропозиції нерухомості в регіоні спостерігається з початку січня 2015 року. Так, кількість нових оголошень на OLX в розділі «Нерухомість» у Полтавській області зросла майже на 8% порівняно з груднем 2014 р. Однак цей ріст стався завдяки збільшенню запропонованих об’єктів для оренди, не для продажу.

На даний момент на майданчику OLX розміщено біля 70 тис. оголошень щодо продажу та оренди житлової та нежитлової нерухомості на Полтавщині. Понад 70% пропозицій (понад 50 тис. оголошень) стосуються міста Полтави, 15% - Кременчука.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов