Влада Полтави дискримінувала жителів некомунальних будинків

Мешканці обласного центру сплачують за обслуговування та ремонт ліфтів по-різному — в залежності від форми власності свого житла

Нагадаємо, у Полтаві існує дві структури, які опікуються ліфтами у багатоповерхівках. Комунальне підприємство «Ремліфт» обслуговує переважно комунальне житло, хоча у них є договори і з організаціями, і з ОСББ. ТОВ спеціалізоване ремонтно-будівельне управління «Полтаваліфт» опікується кооперативними будинками, ОСББ та ДБК. Якщо брати до уваги виклично житловий фонд, то на ці підприємства припадає приблизно по 700 та 200 ліфтів відповідно. При цьому тариф в обох однаковий — мешканці платять їм по 16,8 копійок за 1 кв.м квартири. Хоча в «Полтаваліфті» стверджують: рентабельний тариф складає 36 копійок на 1 кв.м квартири.

Ситуація із двома підприємствами з обслуговування і ремонту ліфтів у Полтаві нагадує заполітизовану ситуацію із обласним і міським «Полтаватеплоенерго» — була одна структура, а владі Полтави захотілося свою, комунальну. Так само сталося і з «Полтаваліфтом» у 2005 році: місто вирішило ліфти комунальних будинків обслуговувати самостійно. При цьому підприємства з ремонту ліфтів, по суті, опинилися у нерівних умовах. Так, 7 із згаданих 16,8 копійок компенсує міській бюджет — своїй структурі при обслуговуванні комунального житла. При цьому «Полтаваліфту» ніхто нічого не компенсує і тариф підняти неможливо — споживачі послуг підуть до конкурента.

Виходить, мешканці некомунального житла сплачують за ліфти 16,8 копійок, жителі комунальних багатоповерхівок — 9 копійок.

До речі, в Кременчуці та Комсомольську за ліфти люди платять значно дорожче — 28 копійок. Але при цьому в Комсомольську існує скидка: ще колишній очільник міста Олександр Попов ввів норму, згідно з якою сумлінні платники за експлуатацію ліфтів отримують у подальшому скидку в 10%.

Якщо у цих містах тарифи переглядаються регулярно, то, повертаючись до Полтави, зазначимо: з 1 березня 2008 року діє рішення міськвиконкому № 50 «Про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій». Воно стосується і «Полтаваліфту», і «Ремліфту». З того часу тариф у 16,8 копійок не переглядався. Які ж послуги входять у цю суму? Згідно з встановленими нормами технічне обслуговування ліфтів складається з кількох складових: щомісячного ремонту, квартального ремонту, огляду (1 раз на 2 дні), обходу (1 раз на 2 дні). Також до переліку послуг, за які ми сплачуємо, — визволення пасажирів з кабін ліфтів, що зупинилися, а також незаплановані ремонти за викликом у разі несанкціонованої зупинки ліфта.

9 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов