• Головна
  • Держструктури, НУО та волонтери об’єдналися для допомоги вимушеним переселенцям
10:00, 24 грудня 2014 р.

Держструктури, НУО та волонтери об’єдналися для допомоги вимушеним переселенцям

Протягом тижня у Полтаві навчали та підвищували вміння у допомозі вимушено переміщеним особам з Донецької, Луганської областей та АР Крим.

У 2-х тренінгах з надання комплексної допомоги внутрішньо переміщеним особам «Кейс менеджмент. Континуум підтримки» взяло участь 32 учасника з Полтави, Кременчука, Миргорода та Комсомольська ― соціальні працівники та кейс менеджери проекту «Підтримка та допомога внутрішньо переміщеним особам» за фінансової підтримки ПРООН, фахівці державних структур, НУО та волонтерських груп, що займаються наданням допомоги на території Полтавської області.

Організатори тренінгів ― БО «Світло надії» спільно з Інститутом міжнародного співробітництва, Асоціації народних університетів Німеччини (DVV International), ГО «Інформаційно-дослідницький центр «Інтеграція та розвиток», за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

Організатори переконані, що завдяки участі у заняттях представників з різних частин області вдалося посилити взаємодію всередині Полтавщини і налагодити координаційні механізми між громадськими діячами. БО «Світло надії» через тренінги об’єднало зусилля партнерів, що працюють у сфері надання допомоги вимушено переміщеним особам. На заняттях розробляли картування послуг і відпрацювали навички роботи за принципом «кейс-менеджменту». Важливо, що у роботі учасники знайшли єдине бачення алгоритму надання допомоги вимушено переміщеним особам.

― Ми навчаємо новій методиці, кейс-менеджменту, ― пояснює Роман Дрозд, керівник проекту «Єдина країна ― єдиний народ». ― Її суть ― індивідуальний підхід до забезпечення потреб клієнта, визначення пріоритетів, участь самої переміщеної особи у вирішенні проблем, пов’язаних з переїздом та військовими діями.

Роман Дрозд додає, що соціальні працівники, волонтери і службовці на місцях максимально сприяють у реалізації цієї ініціативи: збирають інформацію про клієнтів, допомагають із житлом і одягом, оформленням соціальних виплат, тощо.

Ця стратегія навчання спланована таким чином, щоб доповнювати проект, який підтримано Програмою розвитку ООН в Україні: завдяки їй з’явилися сім кейс-менеджерів у 4-х містах області (Полтаві, Кременчуці, Миргороді та Комсомольську), які допомагають у роботі фахівцям та волонтерам.

Для соціальних служб є свій зиск від навчання і нової форми співпраці. Директор Комсомольського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олена Запсильська розповідає:

― Ми на професійній основі надаємо соціальні послуги людям, які опинилися у складних життєвих обставинах. І вимушені переселенці ― одна із таких категорій. Ми тут для того, щоб навчитись взаємодіяти і ефективно доповнювати роботу один одного, перенаправляти клієнтів і уникнути дублювання функцій, ― пояснює Олена Запсильська.

Робота у районних центрах області вже починає набирати обертів. За даними фахівців, сьогодні в області нараховується понад одинадцять тисяч переміщених осіб. І це ― лише офіційна статистика. Кейс-менеджер БО «Світло надії» у м. Миргород Анна Дальченко розповіла, як вони з колегами працюють у рамках проекту «Підтримка та допомога внутрішньо переміщеним особам» за фінансової підтримки ПРООН:

― Основна мета моєї діяльності — допомога і підтримка вимушено переміщених осіб з окупованих територій України, ― пояснює Анна.― Ми налагоджуємо зв’язки із різними організаціями, таким чином намагаємося допомогти переселенцям вирішити ті чи інші проблеми. Ми сприймаємо кожну людину як індивідуальність з її непростою життєвою історією. Звертаємо увагу на нагальні проблеми людини, намагаємося вислухати її, зорієнтувати, підказати, проконсультувати, ― говорить Анна Дальченко.

За матеріалами прес-служби БО "Світло надії".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#волонтёры #Полтава #переселенцы
Оголошення
live comments feed...