Військовий збір у запитаннях та відповідях

З 3 серпня 2014 року набрав чинності Закон України від 31 липня 2014 року № 1621 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів», яким, зокрема, встановлено військовий збір.

Докладніше про особливості справляння збору начальник інформаційно-комунікаційного відділу Головного управління Міндоходів у Полтавській області Вікторія Захарченко.

Вікторія Віталіївна, на який період встановлюється військовий збір?

          Відповідно до пункту 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями військовий збір встановлюється тимчасово з 3 серпня 2014 року до 1 січня 2015 року.

Хто є платниками військового збору?

Згідно із пунктом 162.1 статті 162 Податкового Кодексу України зі змінами і доповненнями платниками збору є:

- фізична особа - резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні;

- фізична особа - нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні;

- податковий агент.

Що є об’єктом оподаткування військовим збором?

Відповідно до підпункту 1.2 пункту 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України об’єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.

Яка ставка військового збору?

Ставка військового збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування відповідно до підпункту 1.3 пункту 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу.

Які особи є відповідальними за утримання (нарахування) та сплату військового збору до бюджету?

Згідно із нормами підпункту 1.5 пункту 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України відповідальними за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) військового збору до бюджету є особи, визначені у ст. 171 .(а саме: роботодавець, який виплачує доходи на користь платника податку; податковий агент, для оподаткування доходів з джерела їх походження в Україні; платник податків, для іноземних доходів та доходів джерело виплати яких належить особам звільненим обов’язків сплати податку до бюджету).

Як здійснюється нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору?

Відповідно до підпункту 1.4 пункту 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі - ПКУ) нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюється у порядку, встановленому статтею 168 ПКУ для податку на доходи фізичних осіб. Тобто, податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок. Сплачується податок до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету.

Де можна дізнатись про відкриті рахунками на перерахування військового збору?

Ця інформація розміщена у Центрах обслуговування платників, які працюють при всіх органах доходів і зборів області, а також доступна користувачам Інтернету на сайті Міністерства доходів і зборів України та субсайті територіальних органів Міндоходів у Полтавській області

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов