В Шишаках вшанували патріота Кирила Осьмака

11 липня в смт Шишаки відбувся захід в нагоди 70-річчя утворення Української Головної Визвольної Ради, президентом якої був уродженець цього містечка Кирило Іванович Осьмак.

До Шишак приїхала делегація з Полтави у складі освітян, громадських діячів, представників влади та ЗМІ. До заходу залучилися й місцеві жителі. Загалом, зала будинку культури була заповнена майже повністю.

Зі сцени лунали слова про Кирила Осьмака – одного з найвідоміших уродженців Шишак. Він отримав аграрну освіту в Москві, був членом Центральної Ради, ОУН і першим президентом УГВР в часи Другої Світової Війни. Останні роки життя Осьмак провів у радянських тюрмах та таборах.

Не тільки як патріот та громадських діяч запам’ятався Осьмак своїм сучасникам та нащадкам. Він був блискучо освіченою людиною та вправним аграрієм. Деякі з його напрацювань у царині агрономії використовують й понині. Кирило Іванович вважав, що основою процвітання та заможності незалежної України повинно стати сільське господарство.

Для сучасників ім’я Кирила Осьмака ще маловідоме. Його в свій час «відкрив» для загалу шишацький краєзнавець Проць, опублікувавши серію статей про Осьмака в районній газеті.

Під час заходу багато говорилось про значення Кирило Івановича в визвольній боротьбі українців. Насамкінець присутні переглянули документальну стрічку про Кирила Осьмака «Незламний президент». Її передала донька Осьмака Наталія, яка живе у Києві.

Після урочистої частини у будинку культури товариство під прапорами ВО «Свободи» рушило містечком до пам’ятного знаку Кирилу Осьмаку, де відбулося покладання квітів.

Світлини Шишак та те, як проходило вшанування Кирила Осьмака, можна переглянути у фото звіті.

SDC11143
SDC11152
SDC11157
SDC11159
33 просмотра в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов