Кого полтавці бачать на посту мера?

Негативно оцінюють діяльність мера Мамая 66% полтавців, на цьому посту жителі міста радше хочуть бачити Матковського, Капліна або Бублика.

Такі результати отримав «Аналітичний центр розвитку громадянського суспільства» під час свого нещодавнього дослідження громадської думки.

– Наше соціологічне дослідження показало, що жителі міста здебільшого негативно оцінюють діяльність діючого полтавського міського голови. Хоча всі керівники міст зараз є об’єктами для негативу. Адже країна знаходиться в ситуації важкої кризи та війни, тарифи на комунальні платежі ростуть. Тому містяни й почали менше довіряти своїм мерам. Проте в ситуації Олександра Мамая падіння рейтингу почалося задовго до кризи. Півроку тому антирейтинг нашого мера стрімко ріс. І за цей час Олександр Федорович фактично був відсутній в інформаційній сфері. Якщо якісь позитивні речі для населення й були зроблені, розголосу вони не набули. Олександр Мамай загнав у кут самого себе. Його рейтинг міг останнім часом підвищитися за рахунок його позиції до знесення пам’ятника Леніну та захоплень міської ради. В останніх подіях він повівся достатньо грамотно. Проте ця його позиція так і не була висвітлена в ЗМІ. Фактично, міський голова має доступ тільки для одного інформаційного ресурсу – комунальної газети «Полтавський вісник» та інколи з’являється на радіо. Проте не можливо сформувати громадську думку за допомогою одного лише інструмента. Телебачення для нього закрите, в інтернеті Мамай також не активний.

Експерт «Аналітичного центру» також вважає, що «підмочили» репутацію меру історія з корупційним скандалом та проблеми із виплатами Держказначейства.

– Зараз політична постать Олександра Мамая мені нагадує Віктора Ющенка, який так само стрімко розгубив довіру громадян, – говорить Діонісій Каплін.

Окрім того, як оцінюють полтавці діяльність діючого міського голови, експерти центру досліджували, кого б хотіли жителі міста побачити на цьому посту.

Більшість громадян (39%) ще не визначилися зі своїми вподобаннями. Серед тих, хто знає за кого б проголосував, найбільший рейтинг має Андрій Матковський – 16%.

– Чому Матковський став першим? Йому одному вдалося за 4 роки зберегти свій рейтинг. При цьому він не веде активну кампанію. Тож, Андрію Всеволодовичу в момент електоральної мобілізації буде не важко добрати відсотків двадцять прихильності громадян, – прокоментував Діонісій Каплін.

Не сильно за результатами дослідження від колишнього мера відстав діючий народний депутат від Полтави Сергій Каплін. Він набрав 15,9%.

– Проте такий результат не повинен тішити Сергія Капліна. Адже його рейтинг за півроку майже не змінився. У цьому випадку відсутність прогресу швидше говорить про регрес. Якщо порівняти 15,9 Капліна із шістнадцятьма Матковського, то екс-мер має набагато кращий результат. Бо для свого рейтингу він нічого не робить, на відміну від народного депутата, який мало не щодня в інформаційному просторі.

Третій результат у дослідженні «Аналітичного центру розвитку громадянського суспільства» отримав ще один діючий народний депутат – Юрій Бублик. Він має 10% прихильності громадян.

– На мою думку, Бублик так і не зміг сформувати образ кандидата в мери. А ще маючи на руках перехресні результати нашого дослідження, можу із впевненістю сказати, що більшість із тих, хто хоче бачити Юрія Васильовича на посту мера, – прихильники партії «Свобода». Він так би мовити «свободозалежний». Зменшення рейтингу партії може зіграти в мінус і йому. Уцілому є ряд цікавих тенденцій, перехресних результатів, але вони будуть цікаві лише вузьким спеціалістам, – прокоментував Діонісій Каплін.

Нагадаємо, під час дослідження було опитано 800 респондентів методом особистого поквартирного інтерв’ю,відповідно до квотної вибірки за демографічним показником жителів Полтави.

інфографіка1

інфографіка2
132 просмотра в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов