Водоканали Луганської та Донецької областей на порозі катастрофи

Водоканали Луганської та Донецької областей - на порозі техногенної та санітарної катастроф і потребують негайної допомоги держави, стверджують в Українській Асоціації підприємств водопровідно-каналізаційного господарства «Укрводоканалекологія».

За інформацією Асоціації, в областях, де нині тривають основні протистояння між терористами та силовиками, ситуація з водопостачанням та водовідведенням доволі напружена. Через відсутність енергопостачання багато населених пунктів взагалі залишилися без води. 

Існує ризик й виникнення епідзахворювань. Адже мешканці Донеччини та Луганщини здебільшого споживають воду з поверхневих джерел, яка потребує суттєвого знезараження. Маршрути ж доставки хлору та гіпохлориду пролягають через місця бойових дій. Наразі вони закриті. 

Мародери, користуючись протистоянням, крадуть кабельні лінії та навіть окремі ділянки труб. Відтак на водопровідних і каналізаційних мережах виникає чимало аварійних ситуацій. Через бої, що тривають, водоканалівці не можуть їх усунути. 

У зв'язку з різким падінням платежів, водоканали не мають можливості виконувати свої фінансові зобов'язання. Існує значна заборгованість по зарплаті. Багато працівників звільняються. Знайти нових спеціалістів у таких умовах дуже складно. 

Однак попри всі проблеми та складну ситуацію працівники водоканалів Луганщини та Донеччини продовжують героїчно виконувати свої обов'язки та в міру можливостей забезпечують водопостачання та водовідведення областей. Та на скільки ще вистачить їм сили? 

В Асоціації стверджують, якщо проблеми, котрі виникли, не почати розв'язувати вже зараз, то Луганщина та Донеччина можуть взагалі залишитися без водопостачання та водовідведення, що призведе до техногенної та санітарної катастроф. Серед заходів, які пропонують, - визнати ситуацію надзвичайною, а відповідно дати можливість водоканалам зони протистояння залучити кошти з резервного фонду державного бюджету для якнайшвидшого відновлення нормальної роботи систем водопостачання та водовідведення в даних регіонах. 

Радять також на період виходу із ситуації, що склалася, звільнити водоканали Луганської та Донецької областей від сплати податків та єдиного соціального внеску, з метою запобігання фінансовому краху підприємств та акумулюванню обігових коштів для розв'язання поточних проблем функціонування, зокрема - виплати зарплати.

Одночасно в першочерговому порядку, кажуть в Асоціації, держава повинна зробити все необхідне, аби відновити енергопостачання об'єктів водоканалів.

25 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Новости компаний
17:00, Сегодня