Дві третини полтавців не схвалюють знесення пам’ятника Леніну

«Аналітичний центр розвитку громадянського суспільства» провів соціологічне дослідження, під час якого жителям Полтави пропонувалося висловити свою позицію, щодо знесення пам’ятника Леніну.

Наприкінці лютого-початку березня в Україні відбувся так званий «Ленінопад». Десятки монументів вождю пролетаріату були знесенні активістами. Після чого суспільство розділилось на тих хто «за» і «проти» такої події. Дискусія виникла в основному тому, що при знесенні пам’ятника, думку жителів Полтави так ніхто і не запитав.

– Ситуація навколо знесення пам’ятника Леніну ще раз підтверджує відсутність зворотного зв’язку не лише між владою та полтавцями, але й між політичними партіями та їхніми виборцями, – говорить Діонісій Каплін, експерт «Аналітичного центру розвитку громадянського суспільства», який провів аналіз громадської думки. – Представники політичних партій, у своїй більшості, не знають хто є їхніми прихильниками й не цікавляться, чи підтримують їх виборці ту чи іншу ідею. Використовують одномоментні політичні запити, зовсім не думаючи про запит суспільства. Сьогодні взагалі склалась парадоксальна ситуація. Коли проходить конкурс на будівництво монумента Небесної сотні замість пам’ятника Леніну, міська влада, яка відповідає за все, що в місті будується чи руйнується, взагалі не бере ніякої участі в цій ситуації. А обласна рада, яка не має таких повноважень в місті, намагається щось проводити, – зазначив Діонісій Каплін.

Також експерт додав, що перед прийняттям подібних рішень необхідний діалог з громадою. Необхідно було, перш за все, визначити статус пам’ятника Володимиру Іллічу в Полтаві та відношення до нього місцевих жителів. Навколо нього сьогодні існує дискусія й це може надалі використовуватись у передвиборних кампаніях. Адже незабаром місцеві вибори.

Результати дослідження показали, що 64,1 %прихильників усіх політичних сил не підтримують знесення пам’ятника Леніну саме таким способом. 26,8% висловились «За». «Не змогли дати відповідь» – 9,1%. Якщо брати по партіям, то прихильники більшості зазначених політичних сил, мають майже однакове відношення – близько 60 % «Проти» знесення пам’ятника. Прибічники «КПУ», відповідно, мають найвищий показник несприйняття знесення Леніна – 94 %. Лише прихильники партії «Свобода» підтримують знесення. Таким чином полтавці показали, що вони готові до діалогу.

Під час дослідження було опитано 800 респондентів різного віку та соціального становища методом особистого поквартирного інтерв’ю, відповідно до квотної вибірки за демографічним показником жителів міста Полтава.

інфографіка

«Аналітичний центр розвитку громадянського суспільства» 

49 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов