Найбільшому реабілітаційному центру Полтавщини виповнюється 9 років

4 липня 2014 року Реабілітаційний центр «Новий поворот» відзначає цей своєрідний День народження.

«Новий поворот»  – проект Благодійної організації «Світло Надії». Сам центр знаходиться у с. Рунівщина Полтавської області, де займає частину дільничної лікарні. За ці 9 років, за словами її директора Сергія Сєдиха, через цей заклад пройшло близько 700 людей з України, Росії, Німеччини, Греції. З них 200 чоловік більше не повернулися до своєї залежності. Такий відсоток (29 %) є доволі високий для подібних закладів.

«Новий поворот» працює із клієнтами, що мають алко-, нарко- та ігрову залежність.

Суть роботи реабілітаційного центру полягає у тому, що команда фахівців, яка здійснює супровід клієнтів, вводить їх у філософію програми «12 кроків», аби вони мали змогу перейти від залежного стану до груп самодопомоги. Самостійно почати одразу відвідувати групи самодопомоги клієнт або боїться, аби він просто відпочатку заперечує наявність у себе цього захворювання.

Сергій Сєдих ділиться основними принципами роботи із клієнтами:

– «відкриті двері» – кожен клієнт може покинути заклад, навіть не інформуючи про те, що він іде (як зазначив один із клієнтів: «тут тримають відкриті двері»);

– повага до особистості клієнта – недопустимими стосовно до клієнтів є іронія, сарказм, повчання, приниження, тощо;

– анонімність.

Більшість клієнтів фактично приводять «за руку», але тільки тоді, якщо клієнт погодився. У іншому випадку працює принцип «відкритих дверей» (за 9 років роботи центру лише 2 клієнти покинули заклад у перший день перебування).

Стаціонарна програма триває 28 або 56 днів. По завершенні клієнт разом із близькими проходить спільну «Сімейну програму». Більшу частину часу клієнт проводить у групі: є розпорядок дня, групові заняття. Саме завдяки цьому, за словами спеціаліста, вдається досягати терапевтичного середовища.

З цікавих випадків директор згадує, що в них по черзі проходили реабілітацію і чоловік, і дружина. Наразі вони вже мають дитину і не повернулися до своїх небезпечних пристрастей. Таких сімей, коли лікувалося обоє залежних у подружжі, було четверо. Всі вісім залишилися «чистими» («позбавилися від залежності» на жаргоні лікарів).

Крім розширення роботи центру, ще у планах «Нового повороту» створювати філіали. Наразі спеціалісти закладу допомогли почати роботу 3 центрам в Україні, і вони стали цілком самостійними. Двом закладам лікарі центру допомагають як наставники.

Цікава закономірність виявлена Сергієм Миколайовичем: якщо людині за 60 років, то вона після реабілітації не повертається до залежності. Таких уже було четверо, і всі вони наразі живуть вільно. Наймолодші клієнти «Нового повороту» – вісімнадцятирічні. Молодших за віком не дозволяє брати закон. Більшість клієнтів, які були у «Новому повороті», – віком від 20 до 35 років.

Тому побажаємо «Новому повороту», щоб всі бажання і плани його спеціалістів стали реальністю, а цей заклад і надалі розвивався.

Роман Повзик

P1010047
IMG_6294
P1010041
P1010043
P1010045
11 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов