У Полтаві відкрилась виставка до Дня Соборності та Свободи України

«Соборна. Вільна. Самостійна» - саме таку назва має виставка архівних документів, присвячена Дню Соборності та Свободи України і відкрита в Полтавському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.

- Сьогодні ми презентуємо архівні матеріали, присвячені 95-літтю проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, - відкриваючи виставку, зазначив заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Валерій Пархоменко. – Ідея соборності, консолідації суспільства, на якій наголошує Президент України Віктор Янукович, особливо актуальна нині. Експозиція дає уявлення про внесок Полтавщини і полтавців у події 1917-1921 років.

Участь у презентації взяв радник Президента України Володимир Зубанов, який перебуває на Полтавщині з робочою поїздкою.

- Відкриття цієї виставки – це непересічна подія на Полтавщині, бо День Соборності і Свободи України – це знакова подія для нашої держави, - сказав він. - Подія ця символічна, важлива для України у будь-які часи. Якщо подивитися в історію більш глибоко, то можна побачити, що дві частини України об’єдналися, бо усі ми українці. І ситуація 1919 року була така, що без об’єднання ми не змогли б витримати той натиск, який був із боку інших держав.

Виставка складається із двох головних розділів. У першому розділі представлено документи, що відображають державотворчі кроки Директорії Української Народної Республіки (УНР), а саме: Універсали Центральної Ради, проекти конституції УНР, Декларація Директорії УНР, Закон про Державну грошову одиницю, а також портрети очільників української революції М. С. Грушевського, В. К. Винниченка, С. В. Петлюри, П. Скоропадського. У цьому розділі подані світлини, що відтворюють хронологію подій щодо проголошення Акта Злуки, проголошення Універсалу 22 січня 1919 року на Софійському майдані у Києві, представлено схему – результати виборів до Всеукраїнських Установчих зборів у 1917-1918 роках, тощо.

Документи другого розділу розповідають про участь полтавців у визвольних змаганнях українського народу 1917-1921 років. До уваги відвідувачів виставки представлені світлини полтавців-керівників українських урядів: Ф. А. Лизогуба - голови Ради Міністрів Української Держави у травні – листопаді 1918 року; Б. М. Мартоса – голови Ради Народних Міністрів у квітні-серпні 1919 року; А. М. Лівицького – голови Ради Народних Міністрів УНР у жовтні-листопаді 1920 року; карти, що відтворюють військові події 1918-1919 років, світлини учасників визвольних змагань з Полтавщини, а саме: командира полку ім. Б. Хмельницького, полковника армії УНР Степана Лазуренка, полковника армії УНР (генерал-хорунжого в еміграції) Б. Палій–Неїла, В. К. Липинського; відомих діячів культури і мистецтва професорів В. М. Щербаківського, В. О. Щепотьєва. У цьому розділі подані обкладинка щоденника О. О. Несвіцького «Полтава у дні революції та в період смути 1917-1922 рр.», Д. Ф. Солов’я «Розгром Полтави», фрагменти культурно-освітнього життя Полтавщини. Завершується розділ виставки документами щодо пошанування пам’яті учасників бою під ст. Крути (29 січня 1918 року).

P1210057P1210035
13 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов