Сьогодні у Полтаві святкують Голодну кутю: українські традиції

18 січня - Голодна кутя, або як ще його звуть - другий Святвечір. В цей день всі віруючі дотримуються суворого посту. Аж коли зійде вечірня зоря, тоді можна сідати вечеряти, але всі страви на столі мають бути пісними: смажена риба, картопля, гречані млинці, вареники з капустою, узвар і обов'язково кутя. Після святкової вечері повинні «прогнати» кутю - на вулиці б'ючи палицею в причільний кут, примовляють:
Утікай, кутя, з покуття,
Узвар, іди на базар,
Паляниці, залишайтесь на полиці,
«Дідух» — на теплий дух,
Щоб кинути кожух.

Цього дня прийнято святити в церкві воду, причому посуд, призначений для свяченої води, прикрашають квітами, щоб Бог оберігав від різних негараздів. У деяких регіонах України господині замішують на свяченій воді рідке тісто й цим тістом малюють на стінах дому й інших господарських будівель хрести «від злих сил».

Господар дому окропляє свяченою водою всіх, хто присутній в оселі, примовляючи: «Дай нам. Боже, і на той рік діждати!». Далі окропляють хату й двір.

Після цих магічних дій родина сідає за стіл і з'їдає святкові пироги, дякуючи Богу за те, що вже має, і благаючи про милосердя й надалі.

У цей день ходить народне повір'я, що худоба саме в це свято говорить людською мовою, але підслуховувати її ні в якому разі не можна, бо за таке Бог може покарати.

52 просмотра в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов