На Полтавщині посилено заходи щодо недопущення занесення африканської чуми свиней

16 січня 2014 року заступник голови облдержадміністрації В.В.Замикула провів нараду щодо недопущення занесення на територію Полтавської області африканської чуми свиней.

На виконання протоколу №2 від 29.08.2013 року  засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України та протоколу №53 від 11.09.2013 року засідання Кабінету Міністрів України, Полтавська обласна державна адміністрація повідомляє, що з початку 2013 року в області проведено 2 ДНПК при облдержадміністрації та 74 ДНПК при райдержадміністраціях,  міськвиконкомах „Щодо посилення заходів по недопущенню випадків занесення і розповсюдження АЧС на території Полтавської області”.

Наказом Головного управління ветеринарної медицини в Полтавській області №91 від 22.07.2013 року затверджено „План дій при підозрі захворювання (загибелі) свиней на африканську чуму свиней” незалежно від типу ведення господарства та форми власності” та доведено до виконання всім структурним підрозділам галузі ветеринарної медицини області.
З метою здійснення ветеринарно-санітарного контролю та нагляду за всіма сільськогосподарськими підприємствами, що утримують свинопоголів’я, закріплені відповідальні фахівці державних установ ветеринарної медицини. За недотримання окремими свиногосподарствами „закритого” режиму утримання свинопоголів´я, керівникам господарств направлено 336 приписів з вимогою перевести на „закритий” режим роботи ферми, забезпечити виконання ветеринарно-санітарних правил та заборонити використання відходів харчування для годівлі сільськогосподарських тварин. За невиконання приписів з початку 2013 року притягнуто до адміністративної відповідальності 79 осіб на суму 11271 гривень.

З початку 2013 року, згідно ПЕЗ-1, проведено 800 лабораторних досліджень матеріалу від домашніх свиней на АЧС. Результат негативний. Дослідження проводилися з 431 свиногосподарства, в т.ч. з 412 господарств населення. Мисливцями області відстріляно 201 голова диких кабанів, проведено 18 лабораторних досліджень диких свиней на АЧС. Результат негативний. Моніторинг на АЧС серед диких кабанів під час полювання триває. Щеплено свиней проти КЧС всього - 656,5 тис. гол., в т.ч. в свиногосподарствах – 604,8 тис.гол.

Головними державними інспекторами ветеринарної медицини районів, міст направлено приписи керівникам свиногосподарств щодо недопущення виникнення АЧС, переведення їх на „закритий режим” роботи та дотримання на них ветеринарно-санітарних вимог. Крім того, зобов’язано керівників свиногосподарств своїми наказами закріпити відповідальних за дотриманням цих вимог. Про результати було проінформовано в управління районів, міст.
Акцентована увага щодо обов´язкової зустрічі представників служби державної ветеринарної медицини з головами сільських, селищних рад, населенням, з метою роз´яснення основних заходів по недопущенню АЧС. За серпень-грудень 2013 року проведено: сходок 1726 за участю 37943 чоловік, розповсюджено листівок 33338 шт., проведено 10586 бесід, надруковано в ЗМІ - 14 статей, проведено по телерадіомовленню 8 виступів.

З метою недопущення порушення стабільної епізоотичної ситуації на території області співробітниками ветеринарної міліції протягом 2013 року перевірено 744 підконтрольних об’єктів, з них: 35 м’ясопереробних підприємств та забійних пунктів, 76 ринків, 43 холодильники та оптово-торгівельну базу, 23 пункти громадського харчування та 8 закладів масового відпочинку. Призупинено роботу 7 об’єктів.

На цей час епізоотична ситуація по африканській чумі свиней в області благополучна та знаходиться під постійним контролем Головного управління ветеринарної медицини в Полтавській області.

25 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов