14 січня - відкриття Гемптон-Кортскої конференції і день народження Марка Антонія: цей день в історії

Події, що трапилися 14 січня:

1604 - відкриття Гемптон-Кортскої конференції на чолі з королем Англії Яковом I для обговорення вимог пуритан зі зміни доктрини Англіканської церкви.

1761 - у бою в індійському місті Паніпат дев'яностотисячне військо афганців (під командуванням Ахмад - шаха Дуррани) в союзі з індійськими мусульманськими загонами повністю знищило військо маратхських князів.

1929 - у ході укрупнення одиниць адміністративного-територіального поділу РРФСР була утворена Центрально-Промислова область. До неї увійшли Московська, Рязанська, Тверська та інші губернії.

1943 - війна на Тихому океані: почалася евакуація японських військ з острова Гуадалканал.

1969 - в результаті пожежі на борту авіаносця ВМС США «Ентерпрайз» в районі Гавайських островів загинуло 27 людей, знищено 15 літаків.

1972 - зійшла на трон королева Данії Маргрет II. Цікаво, що королева знаходиться поза партійної політики і не висловлює особистих політичних поглядів.

1989 - Миколою Расторгуєвим та Ігорем Матвієнко заснована група «Любе».

1992 - Україна встановила дипломатичні відносини з Мексикою.

2005 - космічний зонд "Гюйгенс" здійснив посадку на Титан - супутник Сатурна, другий за величиною супутник у Сонячній системі (після Ганімеда).

14 народились:

83 до н.е. - Марк Антоній, скандальний римський політик і воєначальник. В юності Антоній відрізнявся пияцтвом, триньканням і часто розгулював вулицями разом зі своїми братами і друзями, потрапляючи в різні бійки.

38 до н.е. - Друз Старший, римський воєначальник, брат імператора Тіберія.

1818 - Захаріас Топеліус, видатний фінський письменник і поет, який писав шведською мовою; також він запропонував зробити білий і блакитний кольорами прапора Фінляндії.

1827 - Петро Петрович Семенов-Тян-Шанський, російський географ і громадський діяч, віце-голова Російського географічного товариства.

1824 - Володимир Васильович Стасов, російський художній і музичний критик, історик мистецтва і один з організаторів Товариства передвижників.

1875 - Альберт Швейцер, німецький теолог і лікар, лауреат Нобелівської премії миру 1952 року.

1882 - Іван Огієнко (митрополит Іларіон), український православний митрополит, мовознавець, історик церкви, культурний діяч.

1911 - Анатолій Наумович Рибаков, російський письменник («Діти Арбата», « Кортик»).

1924 - Владлен Бахнов, російський письменник, сценарист. Писав сценарії гумористичних виступів для Тарапуньки і Штепселя, Райкіна; є співавтором сценарію кінофільму «Іван Васильович змінює професію».

1937 - Іслам, український прозаїк, поет, публіцист, кінодраматург, лауреат Шевченківської премії.

1948 - Валерій Харламов, радянський хокеїст. Входить до залу хокейної слави в Торонто.

1966 - Марко Хієтала, бас- гітарист і другий вокаліст фінської симфо-метал групи Nightwish. Так само є вокалістом, бас- гітаристом і учасником фінської групи Tarot.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов