Сьогодні відзначають Собор Пресвятої Богородиці

Собор Пресвятої Богородиці - свято православної церкви, відзначається 8 січня (26 грудня за юліанським календарем) на наступний день після Різдва Христового. Офіційне святкування собору Пресвятої Богородиці було встановлено на Шостому вселенському соборі в 681 році.

Свято має давнє походження. У повчаннях на свято Різдва Христового Єпіфанія Кіпрського, Амвросія Медіоланського і Августина Блаженного вже з'єднується хвала Ісусу Христу з вихвалянням  Богородиці яка Його народила.

Іконографія Собору Пресвятої Богородиці ілюструє текст різдвяної стихири (стихира - у православному богослужінні піснеспів, написаний віршованим розміром або приєднаний до віршів псалмів, звідки й назва) Іоанна Дамаскіна: «Що ти принесемо ...» і є символічним варіантом ікони «Різдво Христове». Іконографія Собору Богоматері має сербське походження і в російській традиції відома з XIV століття.

У центрі композиції зображується сидить на троні Богородиця з Немовлям на руках. Її, відповідно до тексту стихири, оточують ангели, пастухи і волхви : «... каяждо подяка Тобі приносить : Ангели - спів , небеса - зірку, волхви - дари, пастирі – Дивлення». На іконі також зображують прославляють Богородицю православних Отців Церкви.

Вважалося, що цього дня особливо не можна працювати батькам, які чекають народження дитини. Також цього дня з вечерею ходили до баб-сповитух, а у церквах правлять панахиди за померлими.

71047
13 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов