Сьогодні полтавці святкують найбільше свято в історії людства - Різдво

Різдво для православних - найбільше свято в історії людства. Свято на честь того, що сам Бог, Творець неба і землі, став людиною, щоб спасти людей всього світу, допомогти їм побачити правильний шлях у житті.

Протягом трьох перших сторіч християни не мали окремого свята Христового Різдва і нічого подібного не святкували. Рішення про святкування Різдва Христового 25 грудня було прийнято на Ефеському (Третьому Всесвітньому) церковному соборі в 431 році.

 Історія свята

Згідно з Євангелієм від Луки, Ісус Христос народився від Діви Марії в царювання імператора Августа (Октавія) у місті Віфлеємі. Август наказав робити всенародну перепис у всій своїй імперії, тому Діва Марія і праведний Йосип, що походили від роду Давидового, повинні були йти до Віфлеєму  місто Давида), щоб внести і свої імена в список.
У Віфлеємі в зв'язку з переписом всі місця на ночліг були зайняті, Марія і Йосип змогли знайти нічліг лише у вапняковій печері, призначеній для стійла худоби. Коли ж вони там розташувалися - Марії настав час родити. Серед сіна і соломи в холодну зимову ніч народилося немовля Ісус Христос. Пресвята Діва сповила його та поклала в ясла. Але серед опівнічної тиші, коли все людство було охоплені сном, звістку про народження Спасителя світу почули пастухи. Їм з'явився Ангел і сказав: "Не бійтеся: благовіствую вам радість велику, яка буде всім людям. Сьогодні народився Спаситель світу! І ось вам знак: ви знайдете Дитину сповиту, що в яслах лежатиме". Коли Ангели зникли, пастухи зачали говорити один одному: Ходім до Віфлеєму й подивимося, що там сталося. І так вони знайшли печеру, де знаходилися Марія, Йосип та Ісус, що лежав у яслах. Пастухи розповіли святому сімейству про те, що було сповіщено їм про дитину.

Поклонитися новонародженому Спасителю з'явилися і волхви, кожен з яких приніс для немовляти дар . А цар Ірод, довідавшись, що народився новий цар небесний, сили якого набагато могутніші за його, захотів вбити немовля. Але волхви не видали, де саме знаходиться новонароджений, і Ірод відправив до Віфлеєму солдатів з наказом убити всіх немовлят чоловічої статі до двох років.
Євангеліє оповідає про те, що Йосипу ввісні прийшло попередження про небезпеку. І він біг з Пресвятою Дівою Марією і маленьким Ісусом у Єгипет, де святе сімейство і перебувало до смерті Ірода. Початок святкування Різдва відноситься до часів апостолів.

11 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов