• Головна
  • До євростандартів Україну наблизить важка праця
17:26, 28 листопада 2013 р.

До євростандартів Україну наблизить важка праця

Основний доповідач – директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, кандидат політичних наук Микола Перепелиця, учасники - економісти з усіх райдержадміністрацій області.

Те, що Україна належить до Європи – річ очевидна, зазначив доповідач. Українці прагнуть утвердження євростандартів у всіх сферах життя. Кроки влади їх наближають, але в основі європрагнень має бути важка праця: потрібно перебудувати економіку, правову систему, визначитися з цінностями – наразі ще досить відмінними. Україна має стати членом євроспільноти – але потужним і самодостатнім. Як підкреслює глава держави, країну ніхто не зверне з цього шляху.

Проте, перші 5 років, прогнозують експерти, будуть дуже складні для української економіки. З таким оптимістичним сценарієм учасники «круглого столу» не погодилися: перехід триватиме довше і ситуація стане тяжчою, ніж зараз. Модернізація економіки згідно з євростандартами вимагатиме додаткових витрат, вивільняться працівники. А значить – зростатиме напруга в суспільстві. Цим скористаються (та, власне, вже користаються) певні політичні сили. Погіршення долі людей – для них лише привід отримати політичні дивіденди. Тож розхитувати ситуацію деструктивні сили будуть і надалі. Якщо ж асоціації не підпишуть, вони звинуватять владу в нехтуванні народними прагненнями.

Власне, складнощі є вже зараз. Кременчуцькі вагони Європі непотрібні. Якість зерна і молока не відповідає євростандартам. Та й тамтешні бізнесмени вже уклали контракти і задля нас їх не розриватимуть. Отже, навіть така потужна область, як Полтавська, нічого не виграє, але вже втрачає. Що ж говорити про менш розвинуті регіони?

І Президент, і уряд розуміють, що очікує Україну, тому шукають вихід. Він полягає у отриманні компенсації за втрати нашої держави на шляху до підписання асоціації. ЄС має простягнути майбутньому партнеру руку допомоги, яка надавалася Польщі, країнам Балтії тощо. Тривають дуже складні переговори, але конкретних пропозицій немає.

Микола Перепелиця висловив упевненість, що делегація на найвищому рівні представлятиме Україну на саміті у Вільнюсі, отже, є надія, що процес матиме продовження.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...