• Головна
  • «Профілактика ВІЛ-інфекції та інших соціально-небезпечних хвороб серед осіб, які знаходяться на обліку КВІ»
16:06, 20 листопада 2013 р.

«Профілактика ВІЛ-інфекції та інших соціально-небезпечних хвороб серед осіб, які знаходяться на обліку КВІ»

Сьогодні, 20 листопада 2013 року у Полтаві розпочав свою роботу 3-денний практичний семінар «Профілактика ВІЛ-інфекції та інших соціально-небезпечних хвороб серед осіб, які знаходяться на обліку Кримінально-виконавчої інспекції: досвід співпраці з неурядовими організаціями та перспективи подальшого розвитку в контексті створення Служби пробації».

Організаторами даного заходу виступили Департамент кримінально-виконавчої інспекції та соціально-психологічної роботи з засудженими Державної пенітенціарної служби України, МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» та Управління ООН з наркотиків та злочинності (UNODC).

Сприяння розвитку комплексних підходів до попередження ВІЛ-інфекції та профілактичної роботи з представниками уразливих груп в підрозділах КВІ, особливо враховуючи перспективу впровадження Служби пробації, є основною метою даного зібрання. Тому першого робочого дня розглядалися питання поточної ситуації щодо ВІЛ/СНІДу в Україні та впровадженню програм з профілактики серед уразливих верств населення. Тетяна Дешко зокрема зазначила, що аналізуючи ситуацію в Україні, можна стверджувати про зменшення кількості зареєстрованих випадків захворювань на ВІЛ-інфекцію у порівнянні з 1999 роком. Це, в свою чергу, говорить про масштабну профілактичну роботу в даному напрямку.

Ми підтримуємо найбільш уразливі групи населення – це споживачі ін’єкційних наркотиків, особи, залучені до комерційного сексу та інші. На Полтавщині ми підтримуємо програми протидії ВІЛ/СНІДу майже 10 років, скільки існує Міжнародний Благодійний Фонд «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні», - розповідає Тетяна Дешко, - ми співпрацюємо з громадськими організаціями Полтави «Світлом надії» та «Громадське здоров’я». Полтавська область була обрана для даного семінару невипадково адже Полтавщина є передовиками у відповіді на епідемію. Оскільки це перший регіон, де вдалося заручитися підтримкою місцевої і обласної влади у залученні місцевих коштів на програми профілактики та лікування ВІЛ-інфекції.

Одним із елементів профілактичної роботи у протидії поширення ВІЛ-інфекції є проведення такої роботи на базі кримінально-виконавчої інспекції. Адже більшість осіб, які перебувають на обліку КВІ засуджені за статтями, пов’язаними із наркотиками або самі мають досвід вживання наркотиків. Тому вони є підвищеною групою ризику зараження ВІЛ-інфекцією. Саме з цією групою вже рік працює Альянс і дані програми реалізовуються у 67 інспекціях по всій Україні, в тому числі на Полтавщині. Така співпраця наочно показує настільки Державна пенітенціарна служба України може ефективно співпрацювати із неурядовими організаціями. На сьогодні підоблікові КВІ мають змогу отримати медичні послуги, пройти тестування на ВІЛ-інфекцію, отримати інформаційні матеріали та засоби захисту.

Заступник виконавчого директора, керівник пенітенціарного напрямку Благодійної Асоціації «Світло надії» Роман Дрозд ділиться полтавським досвідом співпраці: «Ми не особливі, ми просто перші серед тих, хто вирішив змінити підхід до роботи у підрозділах кримінально-виконавчої інспекції, а саме методик роботи з людьми, які перебувають на обліку. Інновація цих методик - це соціальне навчання та соціальне консультування. Створений «Денний центр пробації» де з підобліковими працюють соціальні працівники, психологи та інспектори КВІ у напрямку дізнатися чому людина скоїла злочин і що потрібно зробити щоб не було рецидиву злочину. Вивчаючи потреби, ми намагаємось їх вирішити та задовольнити. Як свідчить практика – така робота знижує рівень рецидивної злочинності, тому, що робота направлена на попередження. Додатковим напрямком є отримання від місцевої влади права на відпрацювання суспільно-корисних робіт, які призначаються судом. Це, знову ж таки, перша практика в Україні, коли підоблікові КВІ на базі громадських організацій будуть проходити громадські роботи, що визначені судом з метою суспільно-корисної праці для жителів міста на базі Навчально-виробничого центру, який нещодавно відкрився у Полтаві. Засуджені до громадських робіт будуть лагодити меблі для дитячих садочків, шкіл тощо.»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...