Полтавська область: рятувальники розповіли школярам про відповідальність за хибні виклики екстрених служб (ВІДЕО)

12 листопада начальник юридичного сектору Управління Державної служби України

з надзвичайних ситуацій у Полтавській області, підполковник служби цивільного захисту Лариса Мандриченко провела для учнів Полтавської гімназії №32 лекцію на тему: «Правова відповідальність за хибні дзвінки до спеціальних служб: пожежної охорони, міліції, швидкої медичної допомоги або аварійних служб»

Інформаційно-профілактичний захід проводився з метою вивчення школярами встановлених законодавством України юридичних підстав для відповідальності неповнолітніх за злочини та адміністративні правопорушення за хибні дзвінки до екстрених служб.

До Служби порятунку «101», майже щодня, надходить безліч повідомлень зі стаціонарних та мобільних телефонів від громадян, що потрапили в екстремальні ситуації. Але, серед них, нерідко зустрічаються і неправдиві - хибні повідомлення. Більшість жартівників і не здогадуються, що їх дії підпадають під адміністративну та кримінальну відповідальність. Нерідко траплялись хибні виклики, на які виїжджали підрозділи ДСНС та під час їх слідування на надзвичайну подію надходила інформація про потрапляння людей в реальну біду. В такому разі, перенаправлення підрозділів призведе до втрати дорогоцінних хвилин, які вкрай необхідні постраждалим.

Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення за завідомо неправдивий виклик спеціальних служб - пожежної охорони, міліції, швидкої медичної допомоги або аварійних служб передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу.

«Якщо завідомо неправдивий виклик спеціальних служб вчинили неповнолітні віком від 14 до 16 років, адміністративну відповідальність за скоєне несуть їх батьки чи особи, що здійснюють їх виховання», - зауважила Лариса Мандриченко.

Відповідно до Кримінального кодексу України передбачено кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності. Завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, карається позбавленням волі на строк від двох до шести років.

«Неповнолітній, що вперше вчинив злочин, з необережності, може бути звільнений від кримінальної відповідальності, якщо він щиро розкаявся і його подальша поведінка до постановлення судом вироку була бездоганною. У цих випадках суд визнає неповнолітнього винним, але застосовує до неповнолітнього примусові заходи виховного характеру, передбачені Кримінальним кодексом України», - наголосила Лариса Мандриченко.

До дітей у віці від 16 до 18 років, які визнані винними у вчиненні злочину судом можуть бути застосовані такі основні види покарань: штраф, громадські роботи, виправні роботи, арешт від 15 до 45 діб в спеціальних установах та позбавлення волі на певний строк.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов