• Головна
  • АВТОРИТЕТНИЙ ПОГЛЯД НА ЧОЛОВІЧИЙ АВТОРИТЕТ
06:59, 1 листопада 2013 р.

АВТОРИТЕТНИЙ ПОГЛЯД НА ЧОЛОВІЧИЙ АВТОРИТЕТ

Справжній чоловік завжди асоціюється з певним, а інколи й абсолютним, авторитетом, викликає повагу в оточуючих, є достойним прикладом для наслідування. І чим вище він підіймається за своїм статусом, чим значнішу посаду займає, тим відповідальнішими стають його рішення, тим важливіша його роль для інших, і тим більша кількість людей залежить від правильності його життєвої позиції.

Домогтися справжнього авторитету складно, ще складніше його утримати…

Наступним героєм нашої рубрики став Василь Іванович Степенко – голова Полтавської районної ради, депутат Верховної Ради України двох скликань (1990-1998 рр.), чоловік, який не тільки завоював глибоку повагу та шану серед свого оточення, але й зумів утримати такий стан справ й понині.

 

Шановний Висилю Івановичу, наскільки важливим є авторитет для справжнього чоловіка?

Відповім на це питання коротко. Якщо в чоловіка немає авторитету, то цей чоловік просто не може бути справжнім.

 

Оскільки наша рубрика першочергово спрямована на виховання молоді, чи могли б Ви порадити їй, як вберегти себе від впливу хибних авторитетів та кумирів?

Усі хибні авторитети можна з легкістю розпізнати й, таким чином, вберегтися від них, якщо просто поглянути на справи цих людей, оскільки наша суть здебільшого визначається саме вчинками. Взагалі ця тема дуже складна й важлива для кожного. Якщо дозволяти іншим вішати вам «на вуха локшину», не розібратися, що саме відбувається, то можна наробити чимало помилок, за які потім все життя буде прикро. Кожен бачить, що зараз в країні балаканини більше, ніж треба, а толку від цього ніякого. Якщо ви маєте справу з людиною, яка багато чого наобіцяє, але нічого не робить, то про який її авторитет взагалі може йти мова.

Кумир – це дещо інше питання. Так, ним може бути відомий спортсмен, письменник, артист, або інша талановита особистість, яка досягла значних результатів у певному напрямку діяльності, що цікавить особисто Вас. В цьому немає нічого поганого. Наприклад, особисто я практикуюсь у грі на гітарі, і відповідно до цього захоплення, є людина, яку можу назвати своїм кумиром.

 

Чи є загальні принципи для досягнення авторитету?

Безперечно є! Для цього необхідно бути порядним, обов’язковим і не дурити ні себе, ні людей. Якщо ти хочеш досягти авторитету, то тобі не обійтися без цих складових, хоча, повірте, їх можна називати ще дуже багато, проте головні, як на мене, я вже окреслив. Якщо людина порядна, вона обов’язково буде користуватися повагою в інших.

 

Як Ви вважаєте, посада визначає авторитетність чоловіка, чи навпаки авторитет допомагає посісти гідне місце в суспільстві?

Насправді, ніколи ще посада не визначала авторитету людини. Є така народна мудрість: «не місце красить людину, а людина місце». Якщо особистість авторитетна, то вона відповідно й матиме змогу зайняти гідне становище в суспільстві.

Можу навести конкретний приклад. Обрали у нас головою сільської ради одного чоловіка, вранці представники громади самі ж прибігли зі скаргами. Відповідаю їм: «Ви ж обирали, не я…» Ті продовжують жалітися, питають чи можна його замінити. «Звісно можна – через п’ять років!» Ось і яскрава ілюстрація сказаного мною раніше. Зайняла посаду людина, яка багато обіцяла та не спромоглася виконати своїх обіцянок, відповідно їй це ніякого авторитету не додало.

 

Що складніше і важливіше: досягти поваги від оточуючих, чи від самого себе?

Я вважаю, що це – взаємозалежні речі. Якщо не поважати самого себе, то про яку повагу від оточуючих може взагалі йти мова? Але це зовсім не значить, що необхідно бути пихатим та зарозумілим, хизуватися своїм соціальним становищем чи посадою. Ні... Проте, слід завжди відстоювати свою честь і гідність.

 

Подякувавши Василю Івановичу за цікаву розмову, ми відмітили для себе ще одну важливу рису справжнього чоловіка, безпосередньо про яку не йшлось в ході сьогоднішнього інтерв’ю. Це вміння стисло, проте вкрай інформативно донести до слухача свої думки, поважаючи тим самим власний час та свого співрозмовника. Такими і є справжні чоловіки: рішучими, дієвими та лаконічними!

 

А до скарбниці постулатів нашої рубрики ввійде новий вислів:

«Якщо у чоловіка немає авторитету, то цей чоловік просто не може бути справжнім»

Отже, щиро бажаємо всім чоловікам досягти авторитету і поваги у своєму оточенні та підтримувати його все своє життя.

читайте  в рубрике   Быть мужчиной

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...