Лубенська РДА незаконно роздавала землю

Адміністративна колегія Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України винесла рішення про припинення антиконкурентних дій Лубенської районної державної адміністрації.

Як встановило Відділення в ході розгляду заяв суб’єктів господарювання, Лубенська РДА надавала в оренду земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності без проведення земельних торгів та при цьому встановлювала різні відсоткові ставки орендної плати на земельні ділянки однакового цільового призначення суб’єктам господарювання, що діють на одному ринку, тобто є конкурентами. Внаслідок таких дій, окремим суб'єктам господарювання створювались несприятливі умови діяльності порівняно з конкурентами які несли більші витрати в період використання земельної ділянки, що могло призвести до недопущення чи спотворення конкуренції на ринку.

«Застосування різних ставок орендної плати для суб'єктів господарювання, які використовують земельні ділянки однакового цільового призначення, безпосередньо не впливає ні на структуру товарного ринку, ні на самостійність прийняття суб'єктами господарювання господарських рішень. Проте, воно замінює власні досягнення суб'єктів господарювання як джерело здобуття ними переваг у конкуренції за допомогою зовнішніх чинників», - зазначив голова територіального відділення Володимир Оніщенко.

Слід додати, що дослідженню ринку оренди землі сільськогосподарського призначення територіальне відділення приділяє багато увагу перш за все тому, що – це одне із основних завдань, спрямованих на захист економічної конкуренції, визначених Національним планом дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», затвердженим Указом Президента України від 12 березня 2013 року № 128/2013.

Застосування мінімальних ставок орендної плати за надання в оренду земель державної власності призводить до недоотримання коштів державного бюджету.

73 просмотра в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов