Тиждень Полтави у Карпатах

Четверта літня літературна школа відбулася у селі Поляниця Івано-Франківської області з 5 по 10 серпня. Проект був організований Центром літературної освіти, на рахунку якого вже не один подібний захід. Від нашого міста (як ми уже повідомляли раніше — http://www.0532.ua/news/355982) туди потрапив Роман Повзик, учасник незалежного мистецького об’єднання «Magnum Opus».

Йому і слово:

«Коли тридцять три представника творчої молоді з багатьох куточків України і 10 професійних лекторів (письменників, видавців, організаторів) живуть і вчаться серед природи Карпат – це створює своєрідну атмосферу.

Тарас Прохасько, котрий вважається «без ста сторінок Маркесом», втілення доброти і мудрості — поетеса Богдана Матіяш, заглиблений у постійні пошуки Любко Дереш, документально-точний Юрій Макаров, прагматичний видавець Завен Баблоян, відкривач молодих творців Ростислав Семків, організатор Ірина Вікирчак — всі вони були вчителями для цих майбутніх творців.

Крім того, учасники мали і практичне завдання — 5 командам за день необхідно було створити повноцінний видавничий проект і представити його перед 2 видавцями. Концепції були різні, часом дивацькі, але дійсно сильні.

І все таки найбільше враження справив Тарас Богданович Прохасько. Здавалося, що він виник нізвідки, десь із-за гір, прочитав лекцію, котра була неймовірно схожа на стиль його творів і знову зник.

«Літератори не повинні переслідувати мету бути успішними. При написанні твору не треба марити гонораром, який дозволить купити тобі хатку в Карпатах чи на південному березі Криму. Не виключено, що при подібному підході ми можемо отримати хороший твір і все ж таки омріяну хатку в Карпатах. Однак, тоді це вже не буде література в тому найвільнішому, найкращому розумінні цього слова»,— сказав Тарас Прохасько учням.

Дуже часто трапляється, що мистецькі кола утворюють своєрідне ґетто, консервуються в ньому і не виходять за межі. Так бути не повинно, оскільки це гальмує розвиток. Подібні ж проекти дозволяють рухатися далі, дають цікаві знайомства і враження.

«Magnum Opus» не стоїть на місці. Незабаром Анна Єгорова і Андрій Коновалов вирушать у тур містами України (Ужгород, Мукачево,Тернопіль,Чернівці, Львів, Луцьк, Київ, Лубни, Полтава) в межах проекту «Мистецька тусівка on tour».

А уже у вересні чекайте від нас нових і цікавих мистецьких проектів.»

13 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов