Прокуратура більше не наглядатиме за приватним сектором життя

Найважливішою новацією у запропонованому Адміністрацією Президента проекті закону «Про прокуратуру» є зміна самої ідеології роботи відомства, а саме відмова від командно-адміністративного стилю управління та відсутність нагляду за приватним сектором життя.

Так прокоментував проект нового Закону про прокуратуру виданню «Закон і Бізнес» адвокат Святослав Олійник, пише Укрінформ.

«Пріоритетом діяльності прокуратури стане якраз дотримання законів державою та комунальними підприємствами. Відповідно, прокуратура змінить позицію державного наглядача за людьми і приватним сектором життя на позицію наглядача за виконанням закону самою державою. Таким чином, діятиме в інтересах людини, бо сьогодні вона свої зусилля спрямовує на контроль над приватним сектором», – сказав Олійник.

За його словами, якщо закон приймуть у пропонованій редакції, прокуратура не зможе ініціювати перевірки на підприємствах приватної форми власності, навіть не зможе давати доручення органам контролю.

Другою серйозною складовою законопроекту адвокат назвав незалежність прокурорів: фактично пропонується механізм призначення прокурорів на посади, дуже близький до механізму призначення суддів та адвокатів.

«Це нововведення означає, що допущений до роботи прокурор має досить серйозні гарантії процесуальної незалежності. Віднині його буде так само важко звільнити, як і призначити на посаду, – лише через процедуру конкурсу», – пояснив Олійник.

Ще одним важливим аспектом документу він назвав скасування командно-адміністративного стилю керування прокуратурою.

«Прокурор вищого рівня, керівник прокуратури не з адміністративними, а з функціональними дорученнями звертатиметься до підлеглого прокурора в письмовому вигляді. Таким чином, підлеглий прокурор може вимагати письмового доручення від прокурора вищої ланки. Якщо ж він такого звернення не запросив, його дії можуть кваліфікувалися як незаконні, законопроектом передбачається особиста відповідальність за це», – сказав Олійник.

Таким чином, прокуратурі пропонується перейти від принципу командності до принципу законності, резюмував адвокат.

8 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов