Палац Муравйових-Апостолів в селі Хомутець

Велотуристи проекту "МАНДРУЙМО ПОЛТАВЩИНОЮ" продовжують створення нових туристських маршрутів. Цього разу вони побували в селі Хомутець, що неподалік курортного міста Миргород Полтавської області. Тут знаходиться маловідомий зразок української садиби кінця 18 - початку 19 ст. - пала́ц Муравйо́вих-Апо́столів.

Маєток належав родині Апостолів, представники якої добре прислужилися Україні в різні роки як військові. Апостоли поріднилися з родиною Муравйових, і їх нащадки почали носити подвійне прізвище. На початку 19 ст. маєток, що був у володінні Івана Муравйова-Апостола письменника, історика та дипломата - нащадка Данила Апостола по жіночій лінії. Із 1806 року він мешкав у Хомутці і саме за нього було перебудовано палац та переплановано парк із барокового на пейзажний [1].
В радянські часитут розміщувалися аудиторії ветеренарно-зоологічного технікуму, функціонував історичний музей. Припинення фінансування призвело до припинення ремонтних робіт, став протікати дах, палац став руйнуватися: стіни завалилися, в фундаменті утворилася щілина, стан став сигнально-аварійним. Так музей і припинив своє існування: частина експонатів перейшла в підвали головного корпусу технікуму. У Муравйових-Апостолів була дуже багата бібліотека класичної та новітньої літератури, що з нею сталося – невідомо [2]!
25785874i.jpg
 25785872i.jpg 25785877i.jpg
25785876i.jpg
 25785875i.jpg
Палац стоїть посеред пейзажного парку, який є одним з чотирьох на Полтавщині парків-пам'яток садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення. В ньому ростуть липа, береза, граб, деяким деревам більш ніж 200 років.
Найбільшою цінністю парку є дуб-трійця, посаджений Іваном Матвійовичем Муравйовим-Апостолом на честь своїх синів Сергія, Матвія та Іполита, які стали видатними діячами декабристського руху і загинули в боротьбі.
За палацом знаходиться ставок, який зараз захаращений і потребую прочистки. А в роки розквіту маєтку на ставку був острівець з бесідкою.

Минулого року в палаці відбулася "битва" екстрасенсів, в якій взяв участь американський мільйонер Ніколас Короб'їн, нащадок власників маєтку. Він мріє відновити маєток, і разом з  екстрасенсами з'ясовували невідомі сторінки історії та прокляття знаменитого роду.
151 просмотр в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов