ПРОКУРАТУРА ПОЛТАВЩИНИ ВИЯВИЛА ПОРУШЕННЯ ПРИ ПРАЦЕВЛАШТУВАННІ НЕПОВНОЛІТНІХ

Обласна прокуратура зареєструвала 3 кримінальних провадження за порушення при працевлаштуванні неповнолітніх

Під час перевірки прокуратура області виявила суттєві порушення законодавства щодо праці та працевлаштування неповнолітніх. Про це повідомила начальник відділу захисту прав і свобод дітей прокуратури області Галина Скотаренко.

За її словами, на сьогодні в області не запроваджена система моніторингу використання дитячої праці на підприємствах, установах, організаціях.

Районні програми зайнятості населення виконуються не в повному обсязі, їх фінансове забезпечення не здійснюється.

— На момент перевірки у Гребінківському районі така програма не була розроблена взагалі, — говорить Галина Скотаренко.

Як повідомили у прес-службі прокуратури Полтавської області, часто органи освіти на містах, керівники навчальних закладів не вирішують проблему забезпечення випускників професійно-технічних навчальних закладів першим робочим місцем за набутою професією. Хоча відповідно до вимог статей 38, 43 Закону України «Про професійно-технічну освіту» повинні це робити. Усупереч вимогам ст. 4, 19 Закону України «Про зайнятість населення» дітям не завжди надається допомога у підборі відповідної роботи. А інколи з метою створення видимого благополуччя на роботу влаштовуються неповнолітні, які вже мають місце роботи.

Так, за інформацією Карлівського районного центру зайнятості, у 2012 році були працевлаштовані 7 випускників місцевого ПТУ. Перевірка встановила, що ці особи отримали направлення на роботу безпосередньо від навчального закладу і погодились на неї. Проте після закінчення ПТУ Карлівський районний центр зайнятості поставив дітей на облік, як безробітних, і через кілька днів працевлаштував їх у ті ж господарські товариства, в яких діти вже працювали. У подальшому керівники цих товариств безпідставно отримали дотації на перші робочі місця для випускників..

Також прокуратура з’ясувала, що службами у справах дітей перевірки дотримання законодавства про працю неповнолітніх на підприємствах, установах фактично не проводяться або проводяться формально.

Зокрема, минулого року служба у справах дітей Гадяцької райдержадміністрації здійснила лише 3 перевірки стану дотримання законодавства про працю неповнолітніх. Вони виявилися не результативними, оскільки неповнолітні на підприємствах, які перевіряли, не працювали.

— Посадові особи служби у справах дітей не володіли інформацією про те, на яких підприємствах працюють діти, — розповіла Галина Скотаренко. — Натомість, за інформацією Гадяцького та Веприцького професійних аграрних ліцеїв у 2012 році за направленнями було працевлаштовано 249 учнів. За результатами перевірки дотримання законодавства щодо захисту прав дітей на працю та працевлаштування прокурори зареєстрували 3 кримінальних провадження, заявили 1 позов та внесли 43 документи прокурорського реагування.

11 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов