Ігор ГОРЖІЙ: «Будинками мають управляти самі мешканці»

Із кожним днем все більше полтавців нарікають на роботу місцевих житлово-експуатаційних організацій. Як змінити цю ситуацію і навести лад у сфері обслуговування багатоквартирних будинків, ми спілкуємося із депутатом обласної ради, членом постійної комісії з питань житлово-комунального господарства Ігорем Горжієм.

-Ігоре Григоровичу, на початку цього року депутати затвердили рекомендації до виконання регіональної Програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства Полтавської області на 2011-2014 роки. У чому полягає ця програма?

-Вона полягає в подальшому поступовому реформуванні житлово-комунальної галузі та передачі з державної до приватної власності та об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), які нині обслуговують ГЖЕДи. Основна мета такої програми – демонополізація та створення конкурентного середовища у сфері утримання житлового фонду. Нині в області створено уже 853 обєднання громадян, що обслуговують 945 житлових будинків.

-Що собою являють такі обєднання?

Вони приходять на зміну ГЖЕДам, діяльністю яких невдоволена основна маса людей. Адже якість надаваних ними послуг через брак фінансування стає дедалі гіршою. Не вистачає ні ресурсів, ні фахівців. А наші мережі уже давно віджили своє і потребують негайної модернізації. Тому будинками мають управляти самі мешканці – консолідуватись у відповідні об’єднання, які змогли б самі піклуватися про свою будівлю. Приклади уже створених ОСББ показали, що такий метод управління будинками значно ефективніший.

-У чому ж перевага ОСББ в порівнянні із ГЖЕДом?

-Люди самі обирають собі керівництво, збирають кошти, визначаються, де і за якою ціною їм замовити послугу, контролюють усі фінансові витрати. Вони самі зацікавлені в тому, щоб у їхньому будинку завжди було світло, газ, тепло й вода, щоб вчасно і якісно проводилися необхідні ремонти, щоб прибудинкова територія була чистою і затишною, щоб, приміром, подвір’я та підвіконня в будинках прикрашали квіти. Крім того, самостійне управління будинками може забезпечити значну економію коштів на оплату послуг, порівняно із ГЖЕДами. Адже, наприклад, в тариф за тепло, крім послуг теплоенерго, включають і вартість обслуговування мереж ГЖЕДами. А труби в наших підвалах у такому стані, що допускають значну втрату тепла. І все це лягає на гаманець мешканця будинку. Хоча за все мав би відповідати лише постачальник і сплачувати логічно було б лише йому.

-Якщо ОСББ – це суцільні переваги над ГЖЕДами, то в чому ж найбільші проблеми реалізації цієї програми?

-По-перше, - в свідомості людей. Які б не були ГЖЕДи, а люди до них звикли і, як завжди, дуже неохоче приймають щось нове – бояться залишитись у розбитого корита. А, по-друге, щоб повністю перевести будинки на обслуговування ОСББ, потрібні значні державні кошти. Адже вкрай необхідно провести модернізацію будівель, їх утеплення, ремонт мереж у підвалах тощо. І поступово ми йдеом до цього. У Європі обслуговуванням будинків займаються лише приватні структури. Але санацію будинків, звісно, проводять за державний кошт.

Досьє «0532»

Горжій Ігор Григорович

Народився 12 квітня 1967 року в м. Полтаві.

Освіта: вища – Полтавський національний технічний університет імені Ю.Кондратюка; друга вища – Полтавський університет споживчої кооперації України; нині здобуває третю вищу освіту в Харківському регіональному інституті Національної академії державного управління при Президентові України.

Професійна діяльність:

працював слюсарем-механіком Полтавського тролейбусного управління; у Полтавській нафтогазорозвідувальній експедиції по випробуванню свердловин ДП «Полтаванафтогазгеологія» пройшов шлях від робітника до начальника експедиції; обіймав посаду генерального директора ДП «Полтаванафтогазгеологія». Нині – начальник територіального управління Державної інспекції з енергозбереження у Полтавській області.

Депутат обласної ради п’ятого і шостого скликання

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов