У Полтаві завершився семінар з обговорення методів пробації проекту Ради Європи «Підтримка в’язничної реформи в Україні»

У Полтаві завершився дводенний семінар з обговорення методів пробації та початкового досвіду практичного застосування оцінки ризиків та потреб правопорушників у рамках проекту Ради Європи «Підтримка в’язничної реформи в Україні»

До учасників семінару приєдналися також начальник Департаменту кримінально-виконавчої інспекції та соціально-психологічної роботи з засудженими Державної пенітенціарної служби України Олег Янчук, провідний науковий співробітник сектору дослідження проблем кримінально-виконавчого законодавства Інституту вивчення проблем злочинності Національної академії правових наук України Ірина Яковець, адвокат Дмитро Ягунов та представники засобів масової інформації.

Другого робочого дня активно обговорювалися питання впровадження соціального навчання як складової частини роботи з правопорушниками, що перебувають на обліку кримінально-виконавчої інспекції.

- Для проходження курсів розвитку соціальних навичок було відібрано підоблікових Полтавського МРВ КВІ, з якими проводилась як індивідуальна, так і групова робота, - розповідає Дмитро Чикуров, представник Благодійної Асоціації «Світло надії», - Ми робимо на цьому акцент в силу того, що деякі проблемні питання можна вирішити лише у індивідуальній роботі з клієнтом. У проекті приймали участь неповнолітні, безробітні та засуджені за злочини пов’язані з обігом наркотиків. Саме із останніх дана робота мала найбільший ефект. Нехай це невеликий процент, але це наше досягнення, що дехто почав відвідувати групи анонімних наркоманів та алкоголіків і почали робити кроки до змін у своєму житті.

В подальшому планується у рамках реалізації даного проекту за підтримки міської влади відкриття майстерні, в якій будуть проходити навчання та працювати підоблікові кримінально-виконавчої інспекції. Тут функціонуватимуть швейна майстерня та меблевий цех, а в майбутньому планується відкриття шиномонтажу. В цих майстернях безробітні зможуть набути спеціальність та навички для подальшого працевлаштування. «Все це буде проходити у партнерстві Благодійна Асоціація – кримінально-виконавча інспекція – «клієнт». Коли будуть працювати ці три компоненти, тоді можна говорити про ефект», - зазначив Дмитро Чикуров

За участю експерта Ради Європи Ірини Яковець було обговорено пропозиції стосовно змін та доповнень до змісту опитувальника про ризики та потреби правопорушників.

«Загалом, Закон України «Про пробацію», який знаходиться на розгляді у Верховній Раді України передбачає надання суду рекомендацій щодо виду і розміру покарання. Для того, щоб це робити, потрібно мати якусь узагальнену форму, за якою буде надаватись така рекомендація», - зазначає Ірина Яковець, розробник анкети оцінки ризиків та потреб правопорушників.

Такі анкети використовуються у різних Європейських країнах і відрізняються одна від одної, але основні її позиції тотожні. Перша частина анкети присвячена попередній злочинній поведінці, друга – це фактичні чинники, фактори та умови, які сприяли вчиненню злочинів, тобто потреби. При розробці даної анкети для працівників КВІ та впровадженні її у пілотних проектах було враховано європейський досвіт та дослідження українські, адже кримінальне законодавство різне у різних країнах. Дана анкета, за словами І.Яковець, не є панацеєю та тестовою програмою для однозначної оцінки поведінки особи та прогнозування її вчинків. Вона є базовою моделлю, що дозволяє первинно вивчити людину. І хоч дана анкета не дає 100 % гарантії, що людина не вчинить правопорушення, але є певним дороговказом для організації проведення роботи у напрямках, за якими потрібно працювати з кожною конкретною людиною.

В кінці семінару учасниками наради було підбито підсумки роботи та окреслено нові завдання для подальшої роботи.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов