Сьогодні полтавці масово здавали кров.

Кількість донорів на полтавській станції переливання крові сьогодні значно зросла

Сьогодні Україна відзначає Всесвітній день донора. З цього приводу журналісти завітали до Полтавської станції переливання крові. Щоб дізнатися, хто може стати донором, і чим сьогодні заохочують здавати кров, ми звернулись до головного лікаря Полтавської станції переливання крові Володимира Рудікова.

— Донор в основному здає кров безоплатно, — повідомив він. — Перед кроводачею він отримує чай і печиво. А харчування на сьогодні, через відсутність їдальні ми компенсуємо у грошовому виразі — це 30 гривень. Є також платні донори, якого через декілька здач крові, ми вносимо у базу даних, і тоді він отримує по 16 грн. за 150 мл крові, при максимальній дозі — 450 мл. Безумовно 30 грн. за харчування залишаються. Донором може стати людина, яка досягла 18 років незалежно від статі. Кров оглядають терапевт та дерматовенеролог, а також беруть аналіз крові на гемоглобін. Крім того сама кров обстежується на трансмісійні інфекції (ВІЛ, сифіліс, гепатит В, С). І у випадку якщо усе в порядку, вона направляється в лікувальні заклади.

Володимир Рудіков

Володимир Рудіков

За словами Володимира Рудікова, донорів на станції переливання завжди вистачає, але їх кількість сьогодні значно більша ніж у звичайні дні.

Варто відзначити, що черга бажаючих здати кров у коридорі станції утворилась чималенька. Журналісти звернулися до самих донорів із запитанням, що спонукало їх прийти «пролити кров», і чи доводилось їм здавати її раніше. Відповіді отримали такі:

Світлана:

Світлана:

— Я прийшла здати кров тому, що сьогодні День донора. Взагалі здаю кров не вперше — бували випадки коли доводилося здавати, тому що вона необхідна була моїм друзям.

-

Денис

Денис:

— Я тут сьогодні вперше. Раніше ніколи кров не здавав, але не тому, що маю якесь упереджене ставлення, а просто не доводилося. Але ж потрібно колись починати (сміється. — Авт.).

-

Юлія

Юлія:

— Я студентка і у нашому ВУЗі студентів у цей день завжди закликають здати кров. Але ніякого примусу немає, і всі, хто приходять, роблять це виключно добровільно. Я особисто здаю кров уже вдруге.

Сергій:

— Я здаю кров знайомому, з Днем донора це ніяк не пов’язано. До цього здавав 2 роки тому. Чи буду приходити ще раз, чесно кажучи не знаю — життя покаже.

В’ячеслав

В’ячеслав:

— Я спеціально відпросився з роботи, щоб прийти сьогодні сюди і здати кров. Мій друг, який здавав неодноразово, мене власне сюди і зазвав. Чесно кажучи прийшов вперше, але думаю не в останнє.

Всесвітній День донора крові — міжнародний день, заснований в травні 2005 р., в ході 58-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я, в Женеві (Резолюція WHA58.13), щорічно проводиться 14 червня.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов