Рак шкіри – меланома

Наступила літня пора. Перебуваючи під сонцем по 5-6 годин протягом дня, люди не замислюються над тим, яке високе радіоактивне випромінювання діє на їх шкіру.

Відомо, що світловолосі, з блідою шкірою та голубими очима люди значно швидше реагують на сонячне випромінювання, ніж ті, у кого темна шкіра, темне волосся карі очі.

Вчені рекомендують з 1000 до 1200 дня не з'являтися на сонці, тому що це період найбільшого радіоактивного випромінювання.

Дітям до трьох років взагалі не рекомендовано перебувати на сонці. Майже в кожної 5-10 людини є на шкірі вроджені родимки, а в людей похилого віку – старечі кератоми, які не можна травмувати и сильно опромінювати. Адже ці явища можуть перетворити родимки на рак шкіри – мелоному.

Меланома – це злоякісна пухлина шкіри. Хворіють на меланому як жінки, так і чоловіки. Але представниці прекрасної статі хворіють у 1,5 разів частіше, ніж чоловіки. Діти до 14 років хворіють на меланому досить рідко. Частіше на меланому хворіють люди, віком від 40 до 60 років.

В Україні меланома займає 18 місце серед усіх злоякісних пухлин. На Полтавщині захворюваність зросла в 2012 році з 10 % до 27%, в порівнянні з 2010 роком. Це пояснюється зростанням рівня радіоактивного сонячного випромінювання.

Меланоми виникають на шиї, голові та верхній половині тулуба. Злоякісно протікають меланоми на волосистій частині голови.

Меланоми швидко ростуть і дають метастази у внутрішні органи гематогенним та лімфогенним шляхами.

Вісімдесят відсотків хворих на меланому помирають.

Розпізнають меланому шляхом біопсії – висікають шматочок пухлини і лабораторно досліджують. Щоб виключити метастази у внутрішні органи використовують ультразвукове дослідження, рентгенографію.

Лікують меланоми променевою рентгенотерапією або хірургічним шляхами.

Запобігти цій хворобі легше, ніж її потім лікувати. Лікар-дерматологи, спільно з онкологами, останнім часом підсилили свою діяльність з раннього виявлення раку шкіри. На допомогу їм прийшли сучасні дерматоскопи, які є в м. Полтаві та м. Кременчуці.

Слід зауважити, що ні в якому разі не потрібно займатися самолікуванням! При виявленні у себе пігментних родимок, які міняють свій колір, стають світлішими, або тріскаються негайно звертайтесь за медичною допомогою!

Сучасні методи лікування допоможуть вам боротися з грізним захворюванням – меланомою.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов