У Полтаві відбудеться мегамарш у вишиванках

Полтавців запрошують узяти участь у марші вишиванок, що відбудеться наприкінці травня

25 травня 2013 року Полтава долучиться до мегамаршу вишиванок, який одночасно відбудеться у багатьох містах України та за її межами. Координатором заходу є Незалежне Мистецьке Об’єднання «Magnum Opus». Організатори дійства сподіваються, що ця травнева субота стане Всенародним Днем Вишиванки. На даний момент відомо, що маршуватимуть у традиційних українських сорочках у таких містах, як Бердичів, Одеса, Рівне, Чернігів, Київ, Коломия, Івано-Франківськ, Вороніж (Росія).

Мета маршу — популяризація національного одягу, традицій, культури та й загалом — усього українського. Усі бажаючі можуть долучитися до дійства, прийшовши на захід у вишиванці. Тим, у кого її немає, пропонують пошити і вишити сорочку (час ще є! :), придбати чи позичити у знайомих.

— Власне, Мегамарш у вишиванках — це подія для тих, хто обожнює свою країну, народ, хоче поширювати і розвивати українську культуру. Тому вдягайте власні вишиванки, позичайте їх у знайомих, купуйте нові — і приєднуйтесь до нас! — прокоментували в «Magnum Opus».

Програма заходу традиційно включатиме 2 частини:

— офіційну (власне хода у вишиванках вулицями Полтави);

— неофіційну (літературно-мистецький захід на Білій альтанці).

Йдучи у колоні до Білої Альтанки, активісти планують співати українські пісні. Збір відбудеться біля монументом Слави о 12:00. Початок маршу запланований на 13:00.

Організатори дійства наголошують на тому, що захід є аполітичним. Учасники цього заходу — свідомі люди з власними поглядами та політичними переконаннями: представники різних областей України, учасники різних політичних партій та громадських організацій. Але на марші вони усі просто українці, закохані в свою державу та вишиванки. Тому будь-яка символіка, окрім державної, на Мегамарші заборонена.

Отже, що? Мегамарш у вишиванках.

Де? Полтава. Зустріч біля монумента Слави в Корпусному парку.

Коли? Збір: 25 травня о 12:00. Початок маршу о 13:00.

Dress code: учасники заходу мають бути у вишиванках.

Довідково. Мегамарш у вишиванках «народився» восени 2008 року. Тоді новоспечений студент київського вишу Андрій Бабінський збагнув, що вулицям столиці чогось бракує: наприклад, кількасот людей у національних сорочках. Тоді хлопець вирішив організувати зустріч однодумців і скромно назвати її — «Мегаграндіозний марш у вишиванках». На І ходу маршу прийшло лише троє людей (без Андрія), але осінь 2008 року стала початком творення абсолютно нового для Києва явища — щорічних походів у вишиванках. Останній ювілейний X марш у Києві зібрав уже близько 500 чоловік.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов