• Головна
  • На 2,5 млн грн. поповнився бюджет в результаті руйнування схем мінімізації податкових зобов’язань
15:23, 14 травня 2013 р.

На 2,5 млн грн. поповнився бюджет в результаті руйнування схем мінімізації податкових зобов’язань

Одним з основних напрямків роботи підрозділів податкового контролю Головного управління Міндоходів у Полтавській області є підвищення рівня добровільної сплати платежів до бюджету через руйнування схем мінімізації сплати податків. Зокрема, дієвим механізмом реалізації зазначеного напрямку роботи є супроводження діяльності великих платників, які при значних обсягах валових доходів сплачують невідповідні суми податків.

Типовими схемами ухилення від оподаткування, в результаті руйнування яких донарахування складають основну частину є використання в ланцюгу постачання суб’єктів господарювання з ознаками фіктивності. З метою мінімізації податкових зобов’язань в ході здійснення фінансово-господарської діяльності підприємства відображають у податковій звітності придбання ТМЦ у фіктивних контрагентів. А під час перевірки з’ясовується, що підприємства за юридичною адресою не знаходяться, зареєстровані на підставних осіб, господарської діяльності не здійснюють та не мають основних засобів та будь-яких інших матеріальних цінностей. Так, наприклад в ході проведення перевірки одного з полтавських підприємств, яке займається роздрібною торгівлею, було встановлено ряд постачальників, по яких не підтверджується фактична поставка товарів, що дало можливість здійснити донарахування податку на прибуток та ПДВ на суму понад 4 млн.грн.

Крім того, працівниками головного управління Міндоходів в області була зруйнована схема ухилення, яка полягає у не оподаткуванні виплат роялті нерезиденту. Зокрема, в ході проведеної документальної планової перевірки одного з виробників Полтавської області було встановлено, що підприємством укладено угоду з нерезидентом на суб-ліцензію, яка дає право використовувати торгові марки у процесі виробництва та продажу продукції на території України. Фактично власником прав торгової марки є інша особа. На виконання даної угоди, укладеною з підприємством іноземної держави здійснювалась виплата сум роялті на користь нерезидента. При цьому податку на прибуток іноземних юридичних осіб під час виплати доходів у вигляді роялті нерезиденту підприємство не сплачувало. Таким чином, за рахунок вказаного порушення бюджетом не доотримано понад 20 млн.грн.

Всього з початку року підрозділами податкового контролю ГУ Міндоходів у Полтавській області було проведено 10 планових документальних перевірок великих підприємств. За результатами даних перевірок донараховано понад 9 млн.грн. та зменшено суму збитків майже на 8 млн.грн. З донарахованих сум сплачено до бюджету 2,5 млн.грн.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...