• Головна
  • "Вирішив стати військовим і захищати свою країну!" - у Полтаві навчають майбутніх сержантів Збройних Сил України (ФОТО)
09:30, 6 грудня 2020 р.
Надійне джерело

"Вирішив стати військовим і захищати свою країну!" - у Полтаві навчають майбутніх сержантів Збройних Сил України (ФОТО)

"Вирішив стати військовим і захищати свою країну!" - у Полтаві навчають майбутніх сержантів Збройних Сил України (ФОТО)

У Полтаві на вулиці Зіньківській знаходиться «Військовий коледж сержантського складу», який підпорядковується «Військовому інституту телекомунікацій та інформатизації імені героїв Крут». Сам інститут розташовується у Києві, а у Полтаві сьогодні навчають майбутніх молодших сержантів, які отримують спеціальності «Комп’ютерні науки» або «Телекомунікації та радіотехніка». Напередодні Дня Збройних Сил України журналісти 0532.ua відвідали заклад і поспілкувалися із викладачами та курсантами.

Спочатку ми поцікавилися умовами вступу та навчання. Потрапити до коледжу можна одразу після закінчення 11 класів школи. Із минулого року вступити можна як за сертифікатами ЗНО, так і за результатами внутрішніх іспитів. На майбутніх курсантів також чекають вступні випробування: фізична підготовка, медичний огляд та професійно-психологічний відбір. Якщо курсант все проходить успішно, його зараховують до коледжу.

Одразу після вступу - і до прийняття присяги - на курсантів чекає загальновійськова підготовка. Проходять вони її у Вакуленцях. Там вивчають матеріальну частину стрілецької зброї, тактичну медицину, бойову систему виживання воїнів, фізичну підготовку, а на завершення проводять стрільби. І вже потім приймають військову присягу.

Термін навчання зараз складає 2 роки. Навчання у коледжі безкоштовне, держава також забезпечує курсантів житлом, харчуванням та медичним оглядом. На кожному із курсів сьогодні здобувають освіту близько 100 курсантів, 15-20 відсотків з них – дівчата. Цікаво, що із Полтавської області – лише близько 30 відсотків курсантів. Решта приїздять на навчання із різних куточків України: Київської, Сумської, Харківської, Запорізької, Миколаївської, Донецької, Луганської та інших областей.

У коледжі курсанти зокрема вивчають засоби зв’язку різних видів та родів: радіо-, радіорелейного, дротового зв’язку. Навчають їх на сучасному обладнанні відомих виробників, таких як «Motorola», «Harris», «Aselsan».

-У нас є короткохвильові радіостанції «Harris», які при вазі 4 кг забезпечують зв'язок на 1000 кілометрів. Вартість одного такого елементу – близько 30 тисяч доларів. На такому обладнанні навчаються наші курсанти, - розповідає виконуючий обов’язки заступника начальника коледжу з морально-психологічного забезпечення Роман Цибульов.

Впродовж двох років із курсанта формують майбутнього воїна-звязківця. До випуску курсанти не лише отримують усі необхідні знання у своєму коледжі, але і два рази їздять на технологічну практику та стажування у війська Збройних Сил України. І на практиці реально бачать роботу та вимоги на тих посадах, на які вони будуть призначатися після випуску.

Після закінчення коледжу курсанти отримують військове звання «молодший сержант» та направляються на службу до ЗСУ. Також вони мають право вступу на 2-3 курс військових інститутів.

-Для наших випускників є великий бонус, тому що у інституті вони будуть отримувати стипендію за розміром зарплати у місцях служби перед вступом. У армії, як військовослужбовці за контрактом, вони отримують близько 12 тисяч гривень Відповідно, поступивши в інститут, зможуть отримувати стипендію у 12 тисяч гривень. Більшої просто немає, - пояснює Роман Цибульов.

У Збройних Силах працевлаштовуються 100 відсотків випускників коледжу. Одні приносять відношення із обраних ними військових частин, інших направляють у ті в/ч, де є відповідні вакансії. У коледжі тримають зв'язок зі своїми випускниками і після завершення навчання. Зокрема розповідають, що за 10 років існування коледжу вже близько 30 колишніх курсантів стали офіцерами. А лише цього року близько 20 випускників сержантського коледжу вступили до інституту телекомунікацій та інформатизації у Києві.

Планує продовжувати навчання та стати офіцером і наш співрозмовник Денис Шавокін. Він – родом із Миколаєва. У Полтаві вже рік та три місяці навчається на спеціальності «Комп’ютерні науки». Говорить, що вирішив стати військовим, щоб захищати країну.

-Я побачив, що відбувається у країні, тому вирішив стати військовим і захищати свою країну! Думаю, обов’язкової мобілізації не повинно бути, а у армію мають іти ті, хто дійсно вмотивований, - говорить Денис.

 У лютому наступного року у військовому коледжі відбудеться черговий випуск молодших сержантів. На запрошення наших колег ми обов'язково на ньому побуваємо і зробимо фоторепортаж. А поки що можете переглянути, яким був випуск у 2019-му році.

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

#Полтава #курсанти #військовий коледж #навчання #Збройні Сили України #інститут зв'язку
Оголошення
live comments feed...