Термін виконання громадських робіт безробітними зараховуватиметься до страхового стажу

Громадські роботи фінансуватимуть рівними частинами Фонд соціального страхування на випадок безробіття та місцеві бюджети.

Відповідна процедура закріплена прийнятою сьогодні Постановою КМУ «Про затвердження Порядку організації громадських та інших робіт тимчасового характеру». В ухваленому документі передбачено, що до громадських та інших робіт тимчасового характеру можуть залучатися на добровільних засадах безробітні, особи, які працюють не повний робочий день, студенти, пенсіонери та інші особи.

Зазначеним порядком у порівнянні з тим, який діяв до цього часу, визначене нове розмежування джерел фінансування організації громадських робіт. Тепер фінансування буде здійснюватися за рахунок коштів Фонду соціального страхування на випадок безробіття та місцевих бюджетів (пропорційно рівними частинами (50:50)), а також коштів роботодавців та інших джерел. Раніше фінансування здійснювалося переважно за кошти Фонду.

Порядком внормовано питання оплати праці за виконання громадських робіт: за фактично виконану роботу, але не менше мінімальної зарплати. Окрім того, зафіксовано, що до трудової книжки особам, які виконували зазначені роботи, вноситиметься відповідний запис, а період участі у таких роботах зараховуватиметься до страхового стажу зареєстрованих безробітних.

За прогнозами цього року у громадських роботах зможуть взяти участь більше 300 тисяч громадян.

Затверджений Порядок сприятиме організації та виконанню робіт в інтересах громад, а також надасть можливість громадянам отримати додаткові доходи, що підвищить рівень їх соціального захисту.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов