Суд виніс вирок чиновнику-хабарнику та його сину

Майже через 1,5 роки суд виніс вирок начальника Управління у справах захисту прав споживачів у Полтавській області та його сину

Стало відомо рішення Октябрського районного суду м. Полтави, який займався справою чиновника та його сина, звинувачених у хабарництві. Нагадаємо: правоохоронці затримали начальника Управління у справах захисту прав споживачів у Полтавській області та його сина ще у серпні 2011 року.

Як встановив суд, тоді до чиновника зі скаргою на підприємця звернувся споживач. За свідченням останнього, підприємець безпідставно не виконував умови договору купівлі-продажу по виготовленню та встановленню металопластикових виробів. Так, чиновник запропонував порушнику розв’язати проблему за 2000 гривень хабара. І ніяких тобі штрафних санкцій — це раз, і ніякого направлення заяви потерпілої до міліції — це два. Так як підприємець пообіцяв віддавати гроші частинами, то за період з 18 березня по 20 травня 2011 року держслужбовець отримав 1500 гривень хабара.

Вдруге чиновник вимагав хабара зі ще одного підприємця, який потрапив у ту ж саму ситуацію. Чоловік також не виконував умови договору купівлі-продажу по виготовленню та встановленню металопластикових виробів. У цьому випадку він мав би сплатити 150 000 грн. штрафу. За хабар у сумі 2000 доларів США (на той час — 15 957 грн.) держслужбовець був готовий закрити очі на промах порушника. За домовленістю, хабар мав отримати і передати батькові син. Проте під час судового засідання зловмисники не визнали своєї провини та усяко заперечували факт отримання хабара. Син заявив, що заволодів коштами підприємця не за вказівкою батька, а шахрайським способом для власних потреб.

Суд визнав чиновника винним за ч. 2 ст. 368 (одержання хабара), ч.2 ст. 15 (замах на злочин) Кримінального кодексу України. Обставиною, що пом’якшує покарання підсудного, стало перебування на його утриманні малолітньої 7-річної дитини-інваліда, яка потребує постійного догляду. За вироком суду, держслужбовець отримав 5 років 1 місяць позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням функцій представника влади, на 3 роки з конфіскацією майна (крім житла).

Обставин, які пом’якшують або обтяжують покарання сина хабарника, суд не встановив. Таким чином, суд визнав чоловіка винним у злочині, передбаченому ч. 5 ст. 27 (види співучасників), ч. 2 ст. 15 (замах на злочин), ч. 2 ст. 368 (одержання хабара) Кримінального кодексу України. Отже, сина хабарника засудили до 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням функцій представника влади, строком на 3 роки. Покарання чоловік відбуватиме умовно — протягом 3 років.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов