Більшість українців задоволені станом свого здоров’я

З метою дослідження доступності для населення послуг охорони здоров’я, ліків та медичних товарів, а також отримання інформації щодо самооцінки стану здоров’я та рівня захворюваності населення, Держстатом України у жовтні 2012р. проведене опитування осіб, які входять до складу домогосподарств, що брали участь у вибірковому обстеженні умов їхнього життя.

Результати обстеження доповнюють систему показників охорони здоров’я, які регулярно досліджуються органами статистики.

За даними Головного управління статистики у Полтавській області, підсумки опитування, розповсюджені на всі домогосподарства, свідчать, що 50,7% населення (у 2011р. – 46,5%) оцінило стан свого здоров’я як “добрий”, 41,4% (у 2011р. – 46,1%) – як “задовільний”, а 7,9% (у 2011р. – 7,4%) – як “поганий”.

Три чверті опитаних повідомили, що за останні 12 місяців вони хворіли. У більшості випадків перенесені захворювання не мали довготермінових негативних наслідків. Однак 4,2% осіб відчули вплив захворювань на повсякденну працездатність, а 19,9% – засвідчили вплив захворювань на життєву активність, тобто можливість займатися фізичною працею, відвідувати культурні заклади, вести активний спосіб життя.

Із загальної кількості опитаних осіб 39,1% (у 2011р. – 36,3%) мали хронічні захворювання або проблеми зі здоров’ям. Найбільш поширеними були гіпертонія – 51,3%, серцеві захворювання – 36,7%, артроз або артрит, у тому числі ревматоїдний – 19,6%, виразка шлунку або 12-палої кишки – 12,2%.

За даними опитування частка домогосподарств, у яких хто-небудь потребував медичної допомоги, у 2012р. становила 96,6% проти 99,6% у 2011р. При опитуванні у 2012р. повідомили, що за останні 12 місяців зверталися по медичну допомогу 89,7% опитаних осіб (у 2011р. – 87,4%). Серед тих, що зверталися по медичну допомогу, 80,0% зазначили, що зверталися до поліклініки (крім стоматолога), 20,6% – до стоматолога у державній медичній установі, 20,5% – до сімейного лікаря у поліклініці, 6,8% – до приватного стоматолога, 6,1% –  до швидкої медичної допомоги, 3,0% – до платної медичної установи або лікаря з приватною практикою (крім стоматолога), 0,7% – до народного цілителя, гомеопата, знахаря, екстрасенса.

Із загальної кількості осіб, які повідомили, що зверталися до лікаря за останні 12 місяців, 53,3% здійснили свій останній візит до лікаря у зв’язку з хворобою або проблемою зі здоров’ям, 43,2% – необхідністю проходження профілактичного огляду, 1,8% – необхідністю поновлення рецептів, 1,2% – необхідністю отримання документа, сертифіката, листа-довідки тощо, 0,5% – у зв’язку з нещасним випадком, травмою.

Частка домогосподарств, які повідомили про випадки неможливості задовольнити потреби в отриманні медичної допомоги, склала 2,7% від кількості домогосподарств, у яких хто-небудь з членів потребував медичної допомоги, придбання ліків та медичного приладдя.

Основною причиною недоступності окремих видів медичної допомоги переважна більшість домогосподарств, як і в опитуванні попереднього року, вказала занадто високу вартість ліків, медичних товарів, послуг охорони здоров’я.

Серед осіб, які перебували на стаціонарному лікуванні, 96,4% (у 2011р. – 90,6%) брали з собою до лікарні медикаменти, 84,7% (у 2011р. – 69,6%) – постільну білизну, 84,2% (у 2011р. – 84,0%) – їжу.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов