«КІЛЬЦЕВІ» АВТОБУСИ В ПОЛТАВІ ХОЧУТЬ ЗРОБИТИ ЕКСПРЕС-МАРШРУТАМИ

Щоб підвищити вартість проїзду в Полтаві, перевізники можуть підійти і з іншої сторони

Не встигли полтавці звикнути до думки, що, можливо, їздитимуть у громадському транспорті по 2,50 грн.,  як влада підготувала городянам новий сюрприз.

Так, на офіційному сайті Полтавського міськвиконкому з’явився проект рішення «Про затвердження умов конкурсу з перевезення пасажирів на міському автобусному маршруті загального користування». Згідно з ним планується, що декілька маршрутів в Полтаві переведуть в експресний режим руху. Одні з них — «кільцеві» маршрути.

Що це значить? На даний момент перевезення пасажирів у Полтаві здійснюється у звичайному режимі та в режимі маршрутного таксі. Якщо маршрут працюватиме в експресному режимі руху, то транспорт зупинятиметься лише на 25% усіх зупинок (згідно зі статтею 1 Закону України «Про автомобільний транспорт»). Як це буде можливо на «кільцевих», буде ясно пізніше.

— При цьому вартість проїзду на «експрес-маршрутах» зросте. І підняти тарифи — у компетенції Полтавського міськвиконкому, — впевнений Володимир Васильєв, голова комісії з питань громадського транспорту та пасажирських перевезень Громадської ради при Полтавській ОДА.

За його словами, у проекті рішення вартість проїзду в «експрес-транспорті» звучить, як «вільний тариф». У звичайному режимі руху тариф залишиться регульованим.

Так ось: у проекті рішення «Про затвердження умов конкурсу з перевезення пасажирів на міському автобусному маршруті загального користування» сказано наступне. З 8 автобусів ТОВ «Полтава-Еко», що працюватимуть на 19-ому маршруті (Кільцевий (ч/з Юрівку), шестеро їздитимуть в експресному режимі руху. І тільки 2 — у звичайному. При цьому жоден з автобусів не виконуватиме соціально-значущі перевезення.

Щодо маршрутів № 20 та № 21, то з 33 автобусів тільки 4 обслуговуватимуть полтавців у звичайному режимі руху. Решта — «Експрес». А тепер питання для кмітливих: вгадайте, скільки одиниць транспорту обслуговувати пільговиків. Правильно: жодного.

Нагадаємо, найприбутковіші «кільцеві» маршрути міста зосереджені у приватних руках ТОВ «Полтава-Еко». Чотири пільгових (збиткових) маршрути, які обслуговував ТОВ «Полтавапастранс» і які мали піти причепом до «кільцевих» маршрутів «Полтава-Еко», останньому чомусь не дали. Видно, міськвиконком, не вважає це за потрібне. Перевізник же отримав стільки збитків! Так, за даними ТОВ «Полтава-Еко», у минулому році на найприбутковіших маршрутах міста підприємство отримало 10 500 грн. збитків. Як підрахував міськвиконком, перевізник влетів у серйознішу копійку: як мінімум, удвічі більше.

Згідно з проектом рішення Полтавської міськради, у експресному режимі руху в Полтаві їздитимуть і автобуси за такими маршрутами, як:

  • № 43 (Левада — Половки — Алмазний — Левада) — 11 автобусів з 13;
  • № 44 (Левада — Алмазний — Половки — Левада) — 11 автобусів з 13;
  • № 51(Південний — Алмазний — Половки — Південний) — 11 автобусів з 13;
  • № 52 (Південний — Половки — Алмазний — Південний) — 11 автобусів з 13.

У документі міститься і аргументація міської влади стосовно необхідності прийняття регуляторного акту. Вона виглядає так: «Затвердження такого регуляторного акта забезпечить поступове досягнення встановлених цілей, починаючи з дня його прийняття та дасть змогу конкурсному комітету по визначенню автоперевізника належним чином забезпечити реалізацію єдиної державної політики щодо розвитку та функціонування пасажирського транспорту загального користування.». Справді, почитав і зрозумів: ідея хороша, рішення потрібно приймати.

За словами Володимира Васильєва, громадського обговорення щодо проекту рішення члени громадської ради так і не добилися. На думку члена громадської ради, поки у місті не вщухає галас стосовно можливого підняття вартості проїзду у міському пасажирському транспорті, зацікавлені особи можуть затвердити у цей час «експрес-маршрути» та підняти на них тарифи — і усе згідно з законодавством.

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов